Майже 73% керівних посад на підприємствах Києва обіймають чоловіки – експертка

Майже 73% керівних посад на підприємствах Києва обіймають чоловіки - експертка

На підприємствах, які працюють у столиці України, близько 73% керівних посад обіймають чоловіки.

Таку цифру під час представлення в Укрінформі Гендерного профілю Києва, навела його розробниця завідувачка науково-дослідного відділу моніторингу, оцінки та гендерного інтегрування, заступниця голови ГО «Гендерний креативний простір» Наталя Дмитрук.

«Київ має найменшу з усіх регіонів України частку жінок, які зареєстровані як юридичні особи — керівники. Тобто керують підприємствами у нас переважно в Києві чоловіки — 72%, майже 73%. І лише 27% керуючих – жінки. Це менше, ніж в Одеській області, Дніпропетровській, інших обласних центрах нашої країни», – розповіла вона.

За словами Дмитрук, по Україні 48% жінок зареєстровані як ФОП — фізична особа-підприємець.

«Я думаю, що це можна пояснити — як перший, так і другий показник – тим, що більша частка жінок працює в галузі освіти, в галузі охорони здоров’я», – зауважила експертка.

Водночас, додала вона, у громаді столиці спостерігається старіння робочої сили.

«Це означає, що більша частка працюючих жінок та чоловіків у нас сконцентрована у вікових групах від 40 до 50 років, і старше 50 років», – пояснила Дмитрук.

Гендерний профіль Києва розроблено за результатами дослідження в межах проєкту «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення», який реалізує Український жіночий фонд у партнерстві Ла Страда-Україна за підтримки Бюро з питань демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США. Аналогічні дослідження проводились ще у трьох пілотних областях проєкту: Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій.

Розробниця Гендерного профілю Київ розповіла, що базою для дослідження були річні звітні документи Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, Департаменту освіти та науки, Департаменту охорони здоров’я та управління з питань гендерної рівності столичної держадміністрації.

У процесі дослідження використовували статистичну інформацію за 2021-2023 роки. Проводили інтерв’ю із секторальними представницями коаліції 1325, фокус-групи з громадськими організаціями.

Як повідомляв Укрінформ, співзасновниця громадської організації “Український жіночий конгрес” Світлана Войцеховська констатувала, що гендерний розрив в оплаті праці в Україні все ще залишається.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *