Ілюстрації Марі Кінович та історії військових на виставці “Вдягаю піксель”

В межах фестивалю "Книжковий Арсенал" до 2 червня включно можна побачити виставку “Вдягаю піксель. Історії тих, хто обрав боротьбу”. Це захопливий документальний проєкт, що розповідає про людей різних професій — від психологів і дизайнерів до журналісток і програмістів, які знайшли свій шлях у ЗСУ.

Ілюстрації Марі Кінович та історії військових на виставці

Реклама

Основою проєкту стали роботи відомої української ілюстраторки Марі Кінович, що співпрацює з британським видавництвом Penguin Random House, Facebook та виданням The Economist, створені на основі циклу відеорозповідей військовослужбовців. Яскраві та зворушливі роботи Кінович, в яких вона створює цілий всесвіт талановитих людей, які служать у війську, впізнаються з першого погляду, адже на початку повномасштабного вторгнення її малюнки, у яких художниця передавала одночасно біль та сміливість, що живуть у кожному з українців, облетіли соцмережі та стали символом українського спротиву.

Ілюстрації Марі Кінович та історії військових на виставці

Герої виставки — українці, які знайшли застосування своїй цивільній професії у Збройних силах. Серед них, наприклад, пресофіцерка Анастасія Блищик, героїня проєкту vogue.ua "Листи з фронту". До повномасштабного вторгнення Анастасія працювала тележурналісткою, проте вже тоді думала доєднатися до війська. Свій шлях на службі розпочала влітку 2022 року, переживши окупацію дому, евакуацію батьків та загибель на фронті коханого — військовослужбовця Олександра Махова, у минулому теж тележурналіста. Сьогодні Анастасія виконує функції пресофіцерки однієї з бойових бригад.

Ілюстрації Марі Кінович та історії військових на виставці

Ілюстрації Марі Кінович та історії військових на виставці

Також серед героїв проєкту — відомий графічний дизайнер Тарас Іщик, результати роботи якого щодня бачать мільйони українців. Адже саме він — людина, яка змінила дизайн Збройних Сил України. Завдяки йому ЗСУ отримали оновлений бренд, базований на українських історичних традиціях. Створити таку систему Тарасові допоміг досвід роботи артдиректором в одному з найбільших українських видавництв, де він працював до вторгнення.

У своїх інтерв'ю, що стали частиною виставки, герої наголошують: щасливі, що змогли реалізувати свої професійні навички, від дизайну до програмування, в Збройних Силах.

Ілюстрації Марі Кінович та історії військових на виставці
Тарас Іщик

Ілюстрації Марі Кінович та історії військових на виставці

Виставка “Вдягаю піксель” представлена на фестивалі “Книжковий Арсенал”. Це спільний проєкт Мистецького Арсеналу та Управління стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ. Вона триватиме до 2 червня. Куратори проєкту — Олександр Михед та Наталка Станько.

Фото: Медіацентр ЗСУ; Настя Телікова

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *