Чому у ванних кімнатах у Фінляндії немає ванн

Іноді менталітет іноземців незрозумілий нам навіть більше звичайного. Дивно, але фіни вважають за краще і зовсім не користуватися ваннами. Ці пристосування для ванних кімнат, в яких можна прекрасно розслабитися після робочого дня, в них і зовсім є рідкістю, побачити яку можна хіба що на пасовищах, інформує Ukr.Media.

Чому видворили ванну

Типова ванна у фінів виглядає інакше, ніж у нас. Так, в неї входить душова кабіна, перегородка, найчастіше — скляна, яка відокремлює санвузол від душової, а також сауна. Так, в сучасних житлових приміщеннях дуже рідко зустрічається ванна. Вся річ у тім, що фіни прийшли до більш практичного миття тіла шляхом використання душу, так як це набагато швидше, ніж купатися у ванні.

Цікаво, що деякі фіни навіть насилу пригадують, коли в останній раз бачили ванни. І правда, найчастіше в цій країні їх можна побачити вже лише в селах. Там ванни виносять прямо на пасовища для того, щоб поїти з них велику худобу, так як навіть в селах місцеві воліють паритися в саунах замість купання у ванні.

Альтернатива ванні

Розслаблятися ж фіни воліють в саунах, які вбудовані у ванну кімнату практично в кожній квартирі або будинку. За звичаєм, ці сауни досить маленькі, але вони все одно мають бути. Розщедритися в площі можуть собі дозволити тільки власники будинків в приватному секторі.

Найчастіше фіни встановлюють електричні сауни, так як управляти ними набагато простіше. Наприклад, її можна прогріти в той час, поки ви готуєте сніданок, і прийняти перед роботою, після чого обов'язково потрібно обполоснутися в душі. Деякі, навпаки, ходять в домашню сауну після роботи або ввечері, щоб розслабитися після трудового дня.

Цікаво, що культ сауни у фінів придбав вже національний масштаб. Так, сауни можна зустріти навіть в ресторанах швидкого харчування і на колесах огляду. У багатоквартирних будинках також практикується облаштування громадської сауни, яку мешканці можуть відвідувати за графіком за скромну плату.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *