Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті відзначають 15 травня

за переконаннями совісті відзначають 15 травня />

Громадяни низки країн зобов'язані проходити військову службу. З моральних, релігійних переконань деякі люди відмовляються від виконання боргу. Вони вважають неприйнятним брати участь або навчання у знищенні собі подібних. Щоб звернути увагу урядів, соціуму на проблему відмови від військової служби за переконаннями совісті і знайти її рішення, а також вшанувати пам'ять загиблих відмовників, засноване міжнародне свято, інформує Ukr.Media.

Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті відзначається щорічно 15 травня.

У заходах беруть участь люди, які відмовилися від військової служби за переконаннями совісті, прихильники пацифізму, представники державних структур, політичних партій, громадських організацій, діячі благодійних фондів.

Історія та традиції свята

Подію заснували учасники міжнародної зустрічі відмовників від військової служби, яка проходила в 1981 році в Копенгагені. 15 травня 1997 року Бундестаг (німецький федеральний парламент) реабілітував людей, які відмовилися від служби у Вермахті за переконаннями та за дезертирство. Він визнав незаконними і жорстокими ряд дій Третього Рейху.

Щороку 15 травня прихильники відмови від військової служби за переконаннями совісті встановлюють меморіальні об'єкти, проводять пам'ятні церемонії для відмовників. Проходять просвітницькі лекції, семінари, конференції. Їх учасники обговорюють нагальні питання військової служби. Проводяться акції на підтримку світу. Журналісти готують сюжети про життя людей, які відмовилися від військової служби.

Цікаві факти

Комісія ООН з прав людини в 1987 році затвердила резолюцію, яка визнала законною відмову від військової служби за переконаннями. Міжнародна організація закликає закріпити це право серед всіх країн і встановити механізми його реалізації.

Смертний вирок отримали 30 000 солдат Вермахту за небажання брати в руки зброю.

Пацифізм — течія, яка виступає проти насильства. Перші його прихильники — перші християни.

До активних послідовників відмови від військової служби належать відомі письменники, вчені, музиканти, громадські діячі. А. Ейнштейн закликав зупинити Першу світову війну в «Заклику до європейців». Документ офіційно підтримали дві людини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *