Чому нам варто завжди обирати себе: поради психологині

Як часто буває, в метушні життя ми забуваємо про себе та свої потреби й бажання. Дозволяємо іншим ухвалювати за нас рішення і часто-густо пливемо просто за течією, вже не звертаючи уваги, що біля керма не ми.

Якщо вам знайома така ситуація, то ця стаття саме для вас як сигнал того, що треба розплющити очі, роззирнутися і почати діяти. Та спершу прислухатися до себе та зрозуміти, чого ж бажаєте саме ви, без пилу думок оточення. Чи там ви, де хочете бути, чи такий вигляд ви маєте, який хочете і якими мрієте бути, а головне, чи такі ви, якими себе відчуваєте.

Дивовижно, але вплив оточення прослідковується в малому – коли ви фарбуєтеся не в той колір, який хотіли, бо порадив хтось некомпетентний, коли ви купуєте не ту річ, яку дуже хотілося, бо жінка з сусідньої приміряльні сказала, що якось вам не так – кожного разу, коли ви отримуєте непрохані поради і через власну невпевненість забуваєте про свої бажання. А чи замислювалися ви, що не завжди такі поради йдуть вам на користь, можливо, їх дають ті, хто боїться, що ви будете кращими, гарнішими й сильнішими, ніж вони?

Пропонуємо вам прочитати пояснення цієї ситуації від психологині Наталії Кльоц.

Чому ми іноді обираємо не себе?

  Внутрішній критик: у нас у всіх є внутрішній критик, який постійно засуджує і критикує нас. Він може казати нам, що ми недостатньо гарні, розумні або успішні, щоб носити певний одяг чи робити певні речі.

  Страх невдачі: ми можемо боятися, що якщо ми оберемо щось, що не сподобається іншим, нас висміють або відштовхнуть.

  Негативні переконання: у нас можуть бути негативні переконання про себе, які заважають нам робити те, що ми хочемо. Наприклад, ми можемо вірити, що ми не творчі або не спортивні.

Ось що радить Наталія, щоб допомогти собі, обрати себе:

  Будьте усвідомленими: перший крок до того, щоб обрати себе, – це усвідомити свої думки. Зверніть увагу на те, що ви говорите собі, коли збираєтеся зробити вибір.

  Киньте виклик своєму внутрішньому критику: коли ваш внутрішній критик починає говорити, киньте йому виклик. Запитайте себе, чи є його слова правдивими, чи є докази того, що ви недостатньо гарні, розумні або успішні?

  Зосередьтеся на своїх цінностях: що для вас важливо? Які ваші цілі та мрії? Коли ви робите вибір, переконайтеся, що він відповідає вашим цінностям.

  Не бійтеся помилок: всі роблять помилки. Не бійтеся ризикувати та пробувати нове. Навіть якщо ви помилитеся, ви можете чогось навчитися і рухатися далі.

Психологиня наголошує, що обирати себе – це не егоїзм, а самоповага. Коли ви обираєте себе, ви говорите собі, що ви гідні любові й поваги. Ви говорите собі, що ви заслуговуєте на те, щоб бути щасливими. І з того моменту, як ви самі почнете себе поважати, ви помітите, як змінюється ставлення до вас цілого світу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *