Єгипетські археологи виявили в дельті Нілу гробницю фараона Ха-Ба

Єгипетські археологи виявили в районі Кувейсина в дельті Нілу на півночі країни гробницю фараона III давньоєгипетської династії царя – Ха-Ба. Про це повідомляє міністр у справах пам'яток старовини і культурної спадщини Єгипту Мамдуха ад-Дамати.

За його словами, важливість відкриття, по-перше, в тому, що це перша в цьому районі гробниця епохи Стародавнього Єгипту – досі всі знахідки тут датувалися часами Римської імперії. Крім того, це перша виявлена гробниця періоду правління Ха-Ба. Це мало вивчений етап єгипетської історії і вчені сподіваються, що виявлена гробниця збагатить науку новими унікальними відомостями.

Робота археологів на цьому об'єкті почалася ще в 2006 році. Тільки в 2010 році вчені виявили під більш сучасними культурними шарами кладку, схожу на мастабу (гробницю ранніх епох Стародавнього Єгипту, схожу на усічену піраміду). І тільки в 2014 році, після виявлення на розкопках друку з ім'ям фараона, стало зрозуміло, що це гробниця Ха-Ба.

Ха-Ба – передостанній представник III династії фараонів, він правив країною близько шести років – з 2643 з 2637 року до нашої ери. До спадщини засновника III династії Джосера, відноситься перша давньоєгипетська піраміди – східчаста піраміда Джосера була побудована в районі 2650 до нашої ери і є найдавнішою зі збережених до наших днів будівель, повністю виконаним з каменю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *