Найспекотніші місця планети Земля

Літо — довгоочікувана пора для більшості жителів Землі. Але є такі місця, де спека надто інтенсивна, а дощу чекають як манни небесної, інформує Ukr.Media.

Даллол, Ефіопія

Це виснажливе жарке місто в Афарській улоговині в Ефіопії. З 1960 по 1966 роки, коли тут жили люди, середньорічна температура в Даллолі досягала 34 градусів Цельсія. Сьогодні Даллол — місто-привид, але раніше, в 1960-х роках воно було шахтарським поселенням.

Тірат-Цві, Ізраїль

Релігійний кібуц в Ізраїлі знаходиться в Бейт-Шеан на 220 метрів нижче рівня моря. У червні 1942 року в поселенні була зафіксована найвища температура в Азії — 53,9 градуси Цельсія.

Тімбукту, Малі

Знаходиться на перехресті давніх торгових маршрутів Сахари. Раніше місто було процвітаючим центром освіти. Саме звідти по Африці почав поширюватися іслам. Головна загроза місту — опустелення. Дюни захоплюють місто, а вулиці часто покриваються піском. Тут була зареєстрована температура 54,5 градуси.

Кебілі, Туніс

Тут стовпчики термометрів піднімалися до позначки 55 градусів Цельсія. Є відомості, що Кебілі був заселений вже 200 тисяч років тому.

Руб-ель-Халі, Аравійський півострів

Найбільша піщана пустеля у світі Руб-ель-Халі покриває майже третину Аравійського півострова. Температура влітку може підніматися вище 50 градусів. Зазвичай за рік в Руб-ель-Халі випадає не більше 30 мм опадів.

Ель-Азізія, Лівія

13 вересня 1922 року в Ель-Азізії зафіксували температуру 58 градусів Цельсія. Показник був рекордним 90 років, поки у 2012 році Всесвітня метеорологічна організація не оголосила дані некоректними.

Долина Смерті, США

В пустелі Мохаве в Каліфорнії знаходиться Долина Смерті — найнижча, суха і спекотна область в Північній Америці. Тут була зафіксована найвища температура на планеті — 56,7 градусів.

Вогняні гори, Китай

Вогняні або Палаючі Гори, розташовані в гірській системі Тянь-Шань в Синьцзян-Уйгурському автономному районі, які отримали своє ім'я із-за ярів, які оголюють схожий на полум'я червоний пісковик. Супутник НАСА зареєстрував тут температуру (поверхні) 66,8 градуси.

Деште-Лут, Іран

Супутник НАСА вимірював тут температуру 7 років поспіль. П'ять років, у 2004, 2005, 2006, 2007 і 2009 роках, Деште-Лут ставав найспекотнішим місцем на Землі. У 2005 році тут зафіксували температуру (поверхні землі) 70,7 градуса.

Бангкок, Таїланд

Це покрите смогом вологе місто називають найспекотнішим містом планети. Середньорічна температура в Бангкоку — близько 27 градусів Цельсія.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *