Цікава інформація: як у всьому світі заварюють зелений чай

У процесі приготування напою важливо все: вода, якість заварного матеріалу, час заварювання та і сам чайник. Саме тому жителі східних країн звели заварювання чаю в окрему церемонію, інформує Ukr.Media.

Проводячи заварку чаю потрібно розуміти, що цей процес не терпить суєти. Для того, щоб чай вийшов смачним, зберіг всі свої найбільш корисні якості, його заварювання повинно проходити з суворим дотриманням правил.

Зелений чай має масу корисних властивостей:

  • він є цілющим напоєм;
  • має омолоджуючий ефект;
  • тонізує та надає енергії на весь день.

Однак для того, щоб чай розкрив всі свої корисні якості, необхідно чітко розуміти які правила заварювання чаю і намагатися їх дотримуватися з максимальною точністю. Китайці, які є знавцями чайної церемонії, не вживають зелений чай холодним, оскільки він не має тих корисних якостей, які знаходяться в свіжозавареному напою.

До найбільш важливих складових для заварювання чаю належать:

Сорт чаю, який буде заварюватися

Потрібно розуміти, чим кращий сорт чаю і вищі його смакові якості, тим дорожчий він буде. Також на ціну чаю безпосередньо впливає місце його вирощування. Вибираючи сорт, слід зупинитися на чаях без добавок, що володіють натуральним ароматом. Смакові добавки, зазвичай, входять до складу дешевого чаю і додаються тільки для того, щоб приховати відсутність аромату.

Крім того, слід звертати увагу на склад заварки. Вона не повинна містити гілочок і різного сміття. Кількість чайної заварки, яка потрібна для заварювання, залежить від якості чаю. Якщо лист чаю дорогий, то й для повноцінного заварювання напою його знадобиться не мало. Середня витрата заварки – 1 чайна ложка на 200 мл води.

Посуд, в якому чай заварений

Перед тим як заварювати чай, посуд, в який він буде поміщений, потрібно обдавати окропом. Краще за все використовувати для заварювання глиняний посуд, оскільки пори структури чашки дозволяють чаю розкрити всі свої найкращі якості. Також можна використовувати скляний, керамічний або фарфоровий заварник. А ось металевий або пластмасовий чайники для цього процесу не підійдуть.

Якість води та рівень її нагріву

Потрібно запам'ятати, що сорти чаю з найвищою якістю заварюються при температурі 70 градусів. Сорти середньої якості – при 80-85 градусів. Окропом чай ніколи не заварюють. Вода для заварювання використовується тільки очищена. У Китаї, заварюючи чай, прийнято зливати першу воду, яка не має аромату і заливати чайну заварку повторно. Таким способом вдається досягти максимально кращого смаку і аромату чаю.

Час заварювання

Цей показник також безпосередньо впливає на якість одержуваного напою. Якщо чай перестоїть, то він буде занадто терпким, напій втрачає свої смакові і корисні якості. Мінімальна тривалість заварювання чаю – пів хвилини, максимальна – до 5 хвилин. Тут все індивідуально і залежить від якості заварного сорту.

Крім того, час заварювання чаю впливає і на тонізуючий ефект, який буде демонструвати напій. Так, якщо чай заварювати протягом 30-40 секунд, то приплив енергії і відчуття бадьорості настануть відразу ж після прийому напою. Якщо ж заварювати чай максимально довго, то й період підвищення активності настане пізніше, не відразу після прийому чаю. Однак його тривалість буде більше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *