Чому Чорне море – найнебезпечніше водоймище у світі?

Щороку на узбережжі Чорного моря відпочивають мільйони туристів. І вони навіть не підозрюють, що це водоймище — одне з найнебезпечніших на планеті. І йдеться не про риби або рослини, які мешкають у ньому, інформує Ukr.Media.

Вся справа у сірководні. Він знайомий усім за характерним запахом тухлих яєць або тухлого м'яса. У Чорному морі спостерігається найбільша концентрація цього газу — понад 3 мільярди тонн. Такого немає в жодній з водойм у світі.

Сірководень токсичний і вибухонебезпечний. Глибинний шар моря нижче 150 метрів насичений токсичним газом, а життя тут повністю відсутнє. Трапляються лише анаеробні бактерії, які можуть вижити практично скрізь.

Сірководень, розчинений у морській воді, негативно впливає на будь-яку живу істоту. Він викликає отруєння при вдиханні та попаданні на шкіру. Пари газу пригнічують травну та нервову систему людини, провокують розлад свідомості, погіршення самопочуття та запалення внутрішніх органів. Загибель від вдихання газу настає за 30 хвилин.

Чи може Чорне море вибухнути?

Небезпека Чорного моря полягає в тому, що сірководень може прорвати верхній шар моря і вирватися на поверхню. Це може бути справжнісінька катастрофа. Постраждають мільйони живих істот.

Щороку концентрація сірководню в морі тільки збільшується, стоншуючи при цьому верхній «живий» шар. Винуватцями процесу є самі люди. Щороку в морі, разом із річковою водою, стікають тонни органічних речовин, відходів та добрив, поповнюючи запаси отруйного газу.

Якщо весь сірководень у Чорному морі вибухне, то ефект схожий на падіння на планету великого метеорита, що спровокував знамените вимирання динозаврів.

Швидше за все, великого вибуху не станеться: сірководень повинен вийти на повітря у вигляді величезної бульбашки, одночасно і у високій концентрації. Подібне явище малоймовірне. Однак газ може виходити на поверхню поступово, тим самим отруюючи воду та повітря.

Також можливе локальне загоряння газу. Подібна катастрофа вже відбувалася 1927 року. Тоді Кримський півострів пережив сильний землетрус. Глибинний шар оголився, і сірководень, що звільнився, спалахнув у повітрі. Постраждало 68 людей.

Сподіватимемося, що сірководень, що зберігається в Чорному морі, так і залишиться там і не викличе катастрофи в майбутньому.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *