Чоловік отримав у спадок старенький чайник. Але після експертної оцінки виробу життя спадкоємця кардинально змінилося

Англієць отримав у спадок старовинний чайник із надколотою кришкою і вирішив не викидати сувенір, а поставити його на полицю, і це рішення виявилося доленосним. Варто було запросити до себе додому експерта-оцінювача, як життя відразу заграло зовсім іншими барвами, адже за битим посудом ховалася імператорська велич, інформує Ukr.Media.

Китайський чайник, власники якого все життя зберігали його на одній з полиць у своїй невеликій квартирі у Дорсеті, Англія, кілька століть передавався з покоління в покоління, але його господарі навіть не підозрювали, яку цінність зберігає в собі посуд із тріснутою кришкою. Для них це завжди був лише сувенір, який мав символічне значення.

Власник квартири покликав експерта з антикваріату Чі Янга до себе додому, щоб той оцінив деякі прикраси, але привернув увагу фахівця саме сервізний чайник. Янг побачив, що на пошкодженій кришечці посудини зображено персик, який вважався символом безсмертя і єдності в імперському Китаї, а персикові дерева там шанували як "дерева життя".

"Коли власник простягнув мені чайник для оцінки, моє серце почало битися частіше. Коли я перевернув його і побачив гарно намальовану синю печатку Цяньлуна, я одразу зрозумів, що в руках у мене витвір, зроблений для самого Імператора," — розповів експерт.

Цяньлун, також відомий як Айсиньгеро Хунлі — це шостий маньчжурський імператор династії Цин, яка правила Китаєм у 1735-1796 роках. Саме для нього вправні майстри зробили грушоподібний чайник, вкритий ніжно-зеленою глазур'ю із селадона.

"Це поєднання техніки і видатної якості заливки робить цей предмет шедевром Імперії. Його можна порівняти з аналогічними виробами із Забороненого міста та Літнього палацу в Пекіні," — зауважив Янг.

За попередніми оцінками, заварювальний чайник мав продатися за ціною в кілька тисяч фунтів, але аукціон розставив усе на свої місця. Близько десяти покупців билися за право придбати раритет.

"Битва за чайник між десятьма учасниками торгів, які відбувалися в телефонному режимі, зайняла десять хвилин із кроком у 20 000 фунтів стерлінгів. На одному етапі ціна підскочила на 100 000 фунтів стерлінгів, оскільки покупець намагався відлякати інших учасників торгів."

Зрештою ціна на чайник злетіла до 800 тисяч фунтів стерлінгів. З доданою комісією аукціонного будинку загальна сума виплат склала 1 040 000 фунтів стерлінгів.

Чайник купив бізнесмен, який не захотів розголошувати своє ім'я, а колишній власник, за словами аукціоністів, досі не може усвідомити, що сталося.

Експерт Гай Швінге сказав, що учасників торгів навіть не збентежив той факт, що кришка чайника була пошкоджена, настільки ласим шматочком був раритет для покупців.

"Винятковий характер і рідкість виробу всіх дуже вразили, навіть попри ушкодження," — здивувався фахівець.

Ось так колишній власник чайника миттєво став мільйонером, адже навіть не розраховував, що старий посуд настільки кардинально змінить його життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *