Постільні клопи-мутанти заполонили європейські школи, лікарні, готелі

Постільні клопи-мутанти заполонили європейські школи, лікарні, готелі

Франція вже зазнала апокаліптичної навали шкідників.

Європою швидко поширюються постільні клопи-мутанти. Вони потрапили на перші шпальти світової преси, оскільки почали доставляти безліч проблем жителям західноєвропейських країн. Про це пише BBC.

Першими про навалу кровосисних комах заявили в Парижі. Там із непроханими гостями зіткнулися школи, лікарні та навіть кінотеатри. Через нашестя клопів, як повідомляють журналісти, одна з міських лікарень змушена була закритися на 24 дні. Її знезараження обійшлося керівництву медустанови в 400 000 доларів.

Фахівці зазначають, що клопи у Франції зустрічалися й раніше, проте через глобальні подорожі їх стало більше. Крім того, традиційні методи боротьби зі шкідниками вже не дають належного ефекту.

Американські вчені провели дослідження і з’ясували, що більшість нових зразків постільних клопів, як це не тривожно, стали несприйнятливими до найпоширеніших засобів їхнього знищення.

У ДНК цих клопів відбулися зміни, які роблять їх стійкими до поширених засобів боротьби. Наприклад, у їхній генетичній структурі є частина, що відповідає за роботу нервів. Деякі інсектициди порушують цю функцію, але постільні клопи еволюціонували так, що на них це не впливає, – пояснюють фахівці.

Дослідження також показало, що обробка клопів інсектицидами їх “загартовує” – допомагає виживати сильнішим особинам і надалі зовсім не сприймати хімічні засоби, що призводить до появи нових клопів, стійких до обробки.

У документі сказано, що “імунітет” до інсектицидів набули клопи в усьому світі, проте більш стійкими виявилися саме французькі клопи, які змогли “відростити” собі цілих два гени, що відповідають за виживання.

Клопи намагаються вижити. Одні навчилися відрощувати собі товсту шкуру, інші стали “ходити”, щоб менше стикатися із зараженою поверхнею.

Однак, як вказує ВВС, все не настільки плачевно і деякі методи боротьби з клопами все ще дають непогані результати.

Теплова обробка

Нагрівання заражених ділянок до 60 °C знищує всіх клопів, проте в цьому випадку існує ризик, що комахи переберуться до сусідів

Боротьба з грибками

Йдеться про природні грибки, які шкодять клопам, але безпечні для людини. Клопи переносять ці спори, які потім розростаються і завдають їм шкоди.

Науковці підбадьорюють, що хоч і клопи стають розумнішими, все ж таки людина має шанс протистояти цим комахам, адже люди можуть прослідкувати зміни в поведінці клопів і знайти нові “убивчі” і головне – ефективні методи боротьби з ними.

Чому клопи це неприємно

Найбільшої шкоди людям клопи завдають своїми укусами. Вони спричиняють подразнення, болісний свербіж, утворення пухирів і розчухів, позбавляючи людину нормального відпочинку і сну. Крім того, укуси можуть призвести до алергічної реакції або стати психотравмуючим фактором. Крім того, клопи є переносниками різних інфекцій, включно з туберкульозом, бруцельозом, гепатитом, віспою, туляремією і сибірською виразкою .

Клопи можуть переповзати із сусідніх квартир, з поверху на поверх каналами вентиляції, через електророзетки, а в теплу пору – зовнішніми стінами будинків. Крім того, розсадником клопів можуть бути горища (якщо в них гніздяться голуби). Рідко, але буває, клопа можна “підчепити” в транспорті та в інших місцях скупчення людей.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *