Якщо медикині та фармацевтки бажають працювати далі, то мають стати на військовий облік – постанова уряду ➜ ZMINA

Постановою від 16 травня Кабінет Міністрів виключив норму, за якою медикині чи фармацевтки, які не стоять на військовому обліку територіальних центрах комплектування, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані.

Це проаналізувала Судово-юридична газета.

Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ

Раніше ця норма передбачала, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. Тепер таку норму виключили, тому усі медикині та фармацевтки повинні стати на військовий облік, якщо бажають працювати далі.

Водночас чинними лишаються норми, за якими керівники державних органів та підприємств повідомляють ТЦК про жінок, які в них працюють та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на обліку.

Непрацевлаштовані жінки мають самостійно прибути до ТЦК, щоб їх узяли на військовий облік.

Жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з військово-обліковими спеціальностями (крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком), беруть на військовий облік за їхнім бажанням на загальних засадах.

Нагадаємо, що станом на січень цього року загальна чисельність жінок у Збройних силах України складала 66,9 тисячі осіб, із них 47,2 тисячі – військовослужбовиці. На керівних посадах перебувають 6,5 тисячі жінок (торік у жовтні це було 5 160 військовослужбовиць), а близько 4 тисяч перебувають на лінії зіткнення.

Читайте також: Відсутність військової підготовки, “скляна стеля” і необхідність збиратися на війну за власні кошти: з чим стикаються жінки в армії та що робити?

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *