Донори мають враховувати гендерні аспекти в програмах допомоги в умовах війни – заступниця міністра соцполітики ➜ ZMINA

Заступниця міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська закликала міжнародних донорів враховувати гендерні аспекти в програмах допомоги в умовах війни.

Про це пише Укрінформ.

Фото: В’ячеслав Мадієвський

Так, на нещодавній міжнародній конференції в Берліні Постоловська попросила донорів долучати гендерні аспекти до свого фінансування й програми, щоб разом будувати інклюзивне відновлення в Україні.

“Важливо було донести світові про вплив повномасштабного вторгнення Росії в Україну і його вплив на жінок, які продовжують страждати. Також про те, з якими викликами ми стикаємось економічно, і підвищену роль жінок у доглядових послугах. Адже жінки все більше беруть на себе функцію догляду за членами родини там, де зруйновано інфраструктуру”, – пояснила вона під час публічного обговорення на тему “Гендерно чутливе та інклюзивне відновлення України: підсумки Ukraine Recovery Conference 2024”.

Тим часом урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко запевнила, що створений Альянс із гендерно відповідального та інклюзивного відновлення України допоможе реалізувати гендерну політику в Україні.

“Міжнародний альянс має допомогти нам працювати більш активно з донорською спільнотою. І не тільки для того, щоб окремі проєкти були спрямовані на підтримку громадських, жіночих організацій і включення гендерної проблематики в роботу державних структур, а щоб кожен проєкт міжнародної технічної допомоги був гендерно чутливим”, – сказала Левченко.

Керівник напряму співробітництва при Посольстві Німеччини в Україні Маркус Коль вважає гендерну складову невіддільною частиною відновлення України.

“Ми відчули потребу включення чутливого гендерного реагування на відновлення України. І не лише у формуванні гендерної панелі, але й крізь усю конференцію, щоб голоси жінок і гендерні питання пролунали на всіх напрямках. На конференції їх було чотири – економічне та людське відновлення, європейська інтеграція України та місцевий вимір. І всі панелі ми гендерно збалансували”, – зауважив Коль.

Він також зазначив, що кожна країна – підписант альянсу зобов’язалася зосереджуватися на правах і потребах жінок в Україні та надавати для цього більше ресурсів.

Нагадаємо, координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун уже казала, що в процесі відбудови України жінки мають бути широко представлені не лише під час обговорення, а й у процесі ухвалення рішень на місцевому, регіональному та вищому рівнях.

Читайте також: (Не) жіноча робота: як жінки переходять у традиційно “чоловічий” професійний сектор через війну в країні

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *