Правда про шкоду плюща на фасаді – чому не потрібно зрізати плющ із фасаду будівлі

Варто висаджувати біля будинку плющ

Плющ, який часто вважають бур’яном через його агресивність, викликає занепокоєння щодо потенційної шкоди будівлям та навколишньому середовищу. Однак, за умови належного контролю, його можна вирощувати з користю. UAportal розглянув переваги та недоліки висаджування біля будинку цієї рослини.

Чому плющ не люблять

Існує поширена думка, що плющ слід викорінювати через його потенційну шкоду для споруд та довкілля. Це правда, адже він може швидко поширюватися, пригнічуючи слабші рослини і демонструючи стійкість до різних зовнішніх чинників.

Однак, за умови розумного вирощування, регулярної обрізки та контролю росту, плющ може цвісти, не завдаючи шкоди. Обмежуючи довжину пагонів, можна насолоджуватися красою пишного зеленого листя протягом усього року.

Читайте також: Позбутися від моху і лишайника на яблунях можна без хімії: що використовують досвідчені садівники

Усунення негативних наслідків

Плющ має міцне придаткове коріння, яке чіпляється за тріщини, але важливо зазначити, що він не завдає безпосередньої шкоди фасадам. Натомість, існуючі тріщини слугують точкою входу для коріння.

Пошкодження також можна пояснити вагою плюща. Однак плющ може відігравати сприятливу роль як природна ізоляція для будівель. Створюючи захисний шар, він зменшує літню спеку, що поглинається стінами, і забезпечує ізоляцію від зимових морозів.

Міфи про плющ

Всупереч поширеній думці, плющ не затримує вологу в стінах. Насправді, густе листя захищає стіну від дощу, мінімізуючи поглинання води. Видалити плющ повністю може бути складно через його щільно прикріплене повітряне коріння. Навіть після видалення залишки відірваних фрагментів можуть залишатися видимими.

Переваги плюща

Попри деякі негативні наслідки, плющ може сприяти підвищенню комфорту мешканців, забезпечуючи ізоляційні властивості. Влітку його листя діє як щит, запобігаючи нагріванню фасаду прямим сонячним променям.

Крім того, щільне листя охолоджує навколишнє повітря біля стіни, з різницею температур від 3 до 4 градусів за Цельсієм. На цей охолоджувальний ефект впливає процес випаровування, який зменшується зі зниженням зовнішньої температури.

Раніше експерти розповіли, коли починати обприскувати дерева від шкідників.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *