Кардіологи назвали причини, через які нижній тиск може бути вищим за норму

Високий діастолічний тиск, як зазначають кардіологи, зазвичай пов'язаний із порушенням нормального розслаблення серцевого м'яза, інформує Ukr.Media.

Цей стан може бути спричинений хронічною серцевою недостатністю або патологією клапанів. Систолічний тиск (перше число на тонометрі) відображає тиск крові під час скорочення серця, тоді як діастолічний тиск (друге число) — під час розслаблення серця. Нормальний діастолічний тиск має бути нижче 90 мм рт. ст.

Кардіологи наголосили, що при збільшенні діастолічного тиску серце не може достатньо відпочити. Це може призвести до погіршення серцевого викиду і, як наслідок, до недостатнього живлення та кисню в організмі. У таких випадках серцю потрібно більше роботи і менше часу на відпочинок, що може позначитися на самому серцевому м'язі.

Причини підвищеного діастолічного тиску можуть бути різноманітними: від неправильної роботи тонометра і хронічної серцевої недостатності з супутніми симптомами (слабкість, набряки, задишка) до порушень ритму серця і патологій судин або клапанів. У здорових людей підвищений діастолічний тиск може бути пов'язаний з низькою фізичною активністю, поганими звичками, порушеннями сну або стресом.

Експерти попереджають, що важливо стежити за показниками артеріального тиску і за необхідності звертатися за консультацією до фахівця, щоб своєчасно виявити і лікувати порушення тиску, підтримуючи здоров'я серцево-судинної системи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *