В Японії зграї багатоніжок кожні вісім років зупиняють поїзда

Кожні вісім років восени поїзда на гірських залізницях Японії стають. Вся справа в багатоніжках виду Parafontaria, які блокують рух своєю незліченною кількістю. До цих пір вчені не знали причину такої дивної і періодичної поведінки цих членистоногих.

Для вчених було загадкою, чому вид Parafontaria laminata armigera починає розмножуватися з такою дивною регулярністю, а саме раз на 8 років. Проте нова наукова робота, яка тривала 50 років, нарешті розкрила цю таємницю!

Виявилося, що цьому виду потрібно цілих сім років, щоб пройти шлях від яйця до дорослої особини, а потім ще рік, щоб остаточно «дозріти». Аналогічний цикл життя можна помітити у цикад. Ці істоти можуть перебувати під землею або 13, або 17 років (!), а потім, вони вибираються назовні, відкладають нові личинки і вмирають, інформує Ukr.Media.

На жаль, зрозуміти, чому життя йде саме такою чергою у цикад і багатоніжок, вчені поки не можуть. Однак факт того, що вони знають, що цикади не єдиний організм на землі з таким дивним життєвим циклом, може привести до розгадки.

Провідний автор роботи еколог Кейко Ніїдзіма каже, що перші спостереження за багатоніжками почалися ще в 1972 році. Тоді були досліджені дві основні ділянки розмноження Parafontaria laminata armigera на горах Яцу і Янагісава. Кожні п'ять років команда вчених приїжджала в ці місця і брала зразки ґрунту разом з личинками.

Збираючи багатоніжок, вчені визначили, що в них є сім стадій розвитку, які вони проводять під землею, а ось на восьму вони виповзають на поверхню. Це дивовижне відкриття, адже як відзначають автори роботи, на даний момент вчені вивчили лише п'яту частину від усіх членистоногих і комах світу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *