Три найменших будинки в Англії — як перетворити крихітний простір у затишок та стиль

Крихітні будинки в Англії, інформує Ukr.Media.

За підсумками досліджень архітектурного товариства RIBA, в Англії будують найменші будинки в Західній Європі. Ці результати викликали бурю обговорень і суперечок, адже деякі вважають, що неприпустимо до такої міри принижувати гідність своїх громадян, а інші стверджують – що це поштовх до розвитку нових будівельних технологій і раціональних дизайнерських проектів. Ми підібрали три найбільш цікавих і оригінальних приклади, які наочно покажуть, як же англійцям вдалося розумно облаштувати кожен метр наявної площі, перетворивши маленький будинок в ергономічне і комфортне житло.

Маленька площа приміщення ще не означає, що в ньому жити буде некомфортно, і тіснота стане пригнічувати всіх його мешканців. Адже якщо раціонально і розумно використовувати наявний простір, і багато плюсів можна знайти. Дійсно, маленьке житло більш економічне. Справа не тільки в початковій вартості. За таку площу нараховується мінімальна сума податків, комунальні платежі зменшуються і легше впроваджувати енергоефективні технології. А для самих власників і дизайнерів це дуже хороший привід включити всю свою фантазію і творчий потенціал, намагаючись максимально раціонально розпланувати кожен сантиметр крихітного будинку.

Такі приклади є яскравим підтвердженням, що розмір – не головна умова для створення домашнього затишку і теплої душевної атмосфери.

Найвужчий будинок Лондона

Ширина самого вузького будинку Лондона всього лише 2,4 м.

Цей найвужчий будинок Лондона знаходиться в історичній частині міста і в свій час був побудований в проході між двома стайнями, коли потреба в такого роду будівлях відпала. Враховуючи, що проліт між будинками зовсім вузький, то й будинок вийшов лише 2,4 метра шириною, ну а висота його – три поверхи. Головна проблема такого незвичайного житла – маленька ширина і відсутність природного освітлення.

Маленький будинок після повної реконструкції.

Але коли молода пара Том і Сара Тидбері його придбали, то відразу ж звернулася в британське архітектурне бюро Alma-NAC з проханням збільшити і зробити більш комфортним і світлим їх крихітний будинок. Оскільки змінювати фасад заборонено і вносити які-небудь кардинальні зміни, то архітектори розробили дуже оригінальний проект, який дозволив не тільки зробити будинок більше, але і затишніше.

План реконструкції вузького будинку.

Завдяки їх незвичайному задуму з'явилася можливість, на кожному з трьох поверхів, прилаштувати не тільки ще по одній кімнаті, але і дуже оригінально оформити скатний дах з величезними вікнами (у бік двору), які дозволили додати сонячного світла і тепла. Після повної реконструкції корисна площа будинку склала 69 кв. м, а житлова у півтора рази менше.

На першому поверсі організували сквозний простір.

Перший поверх перетворили в об'єднану загальну зону з відкритим простором, де за вхідними дверима одразу ж починається вітальня. За нею оформили функціональну кухню, яка плавно переходить в досить затишну їдальню.

Для максимального використання вертикальних поверхонь були організовані місткі стелажі і шафи, які дозволяють сховати всі речі, не займаючи багато корисної площі. На іншому кінці вузького будинку є другий вихід, який веде в сад; його двері вирішено було зробити скляними, щоб не перешкоджати проникненню сонячних променів.

Гостьова спальня у вузькому будинку.

У спальні навіть помістилася велика шафа.

Повноцінна ванна кімната у вузькому будинку.

На другому поверсі вийшла гостьова спальня, до якої встановили не тільки велике двоспальне ліжко, але і платтяну шафу, зроблену на замовлення. Також оформили повноцінну ванну кімнату з усією необхідною сантехнікою і потрібними шафками і повністю облаштували пральню.

На третьому поверсі розмістили спальню з величезним ліжком і невеликий робочий кабінет, де встановили стіл і відкритий стелаж з книгами.

Том і Сара разом зі своїм котом Арнольдом в цьому крихітному і незвичайному будинку живуть вже більше шести років і дуже задоволені своїм крихітним житлом, навіть не думаючи про переїзд.

Маленький будинок, який перетворився на візитну картку архітектурного бюро

Маленький будинок в робочому районі лондонського Іст-Енду.

Свій маленький і зовсім непрезентабельний будинок молодий британський архітектор Джордж Бредлі придбав у робочому районі лондонського Іст-Енду в 2006 році. Оскільки він не мав великого бюджету, то реконструкцією займався сам разом зі своєю дівчиною Хелен (згодом вона стала його дружиною) і зі своїм колегою і другом Евальдом. Цілих три роки тривали збір коштів і перепланування цього непривабливого житла, але результат дуже порадував не тільки його власника, але і став візитною карткою архітектурного бюро, яке Джордж згодом відкрив.

Внутрішній простір зміненого будинку.

Весь внутрішній простір був перекроєний і створений знову, що б стало жити комфортніше його сім'ї, а йому творити. Для внутрішньої обробки були використані тільки натуральні матеріали, які Джордж навіть обробляв власними руками, щоб все відповідало задуму. Для розширення життєвого простору сходи перенесли в центр будинку, що дозволило візуально його збільшити і зробити більш стильним інтер'єр.

Замінили маленькі вікна на величезні вітражні, що додало світла і простору. З допомогою фанерних перегородок змогли оформити окрему кухню, яку обладнали всіма необхідними меблями і технікою.

Щоб заощадити місце для зберігання речей створили таємні і явні шафи, стелажі та шафи, які заховали по всьому будинку. Вони ховаються під східцями, між скатами покрівлі, займають усі вузькі і довгі простінки, їх дуже майстерно підігнали за кольором і фактурою, тому вони зовсім не виділяються на загальному тлі інтер'єру.

Ванна кімната маленького будинку.

Також були перероблені спальня та ванна кімнати, які перетворилися в сучасний і комфортний простір.

Старий незатишний будинок перетворився в комфортне житло.

На придбання і реконструкцію цього крихітного будинку було витрачено близько 470 тис. доларів, а тепер його вартість сягає 1,3 млн, так що розмір, як виявилося, зовсім не головне!

Конопляний котедж

Еко-будиночок, в Північній Ірландії.

Цей абсолютно неймовірний проект розробив відомий шотландський архітектор Том Вулі – член Королівської академії архітектури, професор Шотландського університету, для замовника, який побажав жити вдалині від міської суєти і в екологічно чистому будинку, виконаному тільки з натуральних матеріалів. Хоч він і був створений ще 10 років тому, але досі є найвідомішим і неординарним символом британського «зеленого» будівництва.

Будинок створювали тільки з натуральних матеріалів і за особливою технологією.

Цей маленький будинок звели в мальовничому яблуневому саду на березі ірландської річки Баллінахінч виключно з природних матеріалів, які були зроблені за особливою технологією. Плити для стін виливали з незвичайного складу – бадилля конопель і вапна (досі ця фірма використовує такий розчин для будівництва), які виявилися з дуже хорошими тепло – і звукоізоляційними властивостями.

Каркас будинку був зроблений з ялинового бруса, дах покрили дерном і натуральним ізоляційним матеріалом з овечої вовни, підлога, віконні рами та дверні прорізи створені тільки з натуральної деревини. Автор проекту стверджує, що ні пластик, ні інші штучні деталі не були використані як при будівництві, так і при оформленні інтер'єру цього сільського будиночка і його прекрасної відкритої тераси.

Великі вікна як у самому будиночку, так і на даху дозволяють проникати сонячному світлу, не тільки додаючи світла і простору, але і тепла, адже він в холодну пору опалюється тільки за допомогою дров і буржуйки.

У цьому будинку є все для комфортного і спокійного життя.

Останні два роки цей диво-будиночок здають в оренду любителів екотуризму, риболовлі і бажаючим розслабитися від міської суєти, адже життя в ньому дуже комфортне і навіть корисне для здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *