США заполонили мільярди черв’яків, що виповзли з льодовика, який розтанув

На льодовиках Каскадних гір в Північній Америці знову з'явилися мільярди загадкових льодовикових черв'яків, інформує Ukr.Media.

Ці тварини майже не вивчені, хоча вони є найбільш численними істотами, що живуть серед снігу і льоду. Ниткоподібні чорні черв'яки завдовжки близько 2,5 см звиваються на крижаних схилах під яскравим ультрафіолетом. За оцінками фахівців, кожен льодовик може містити до 5 млрд черв'яків.

Багато людей, які ходять пішки, на лижах або працюють в цих горах, ніколи не бачили крижаних черв'яків, незважаючи на їх велику кількість, почасти тому, що тварини виходять на поверхню тільки влітку і в певний час дня, ближче до вечора.

Хоча їх називають «крижаними хробаками», ці істоти не витримують навіть найменшого замерзання. Якщо температура опускається навіть трохи нижче нуля градусів за Цельсієм, черви гинуть.

Невідомо, як ці черв'яки виживають в суворі зими і як глибоко вони зариваються в сніг. Як стверджують дослідники, на початку літа, коли черв'яки вперше з'являються, вони товстіші, ніж пізніше — тому, імовірно, взимку тварини запасають енергію.

Можливо, вони харчуються сніговими водоростями або бактеріями. Хоча можуть обходитися і без їжі: один з дослідників цілий рік зберігав льодовикових черв'яків у себе в холодильнику без їжі, і вони вижили.

Довгий час високогірні льодовики вважалися безплідними і млявими місцями. Однак крижані черв'яки — «видатний приклад біорізноманіття на нашій планеті, про яке більшість людей не знає», заявили дослідники.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *