Вуглеводів мало, а вага збільшується: у чому причина? Медицина UAportal

Вуглеводів мало, а вага збільшується: у чому причина?

Низьковуглеводна дієта хоч і допомагає схуднути, однак збільшує ризик повторного збільшення ваги у подальшому, а в деяких випадках призводить до серцево-судинних захворювань. Цього висновку дійшли дослідники, проаналізувавши п’ять типів низьковуглеводних дієт.

Щоб худнути легко та безпечно, а також зберегти досягнутий результат і здоров’я, варто ретельніше ставитися до якості продуктів. Якщо струнка фігура, гарне тіло та міцне здоров’я – ідеал, якого ви прагнете, харчування має бути збалансованим. Знайдіть місце якісним вуглеводам у своєму раціоні, – рекомендують експерти.

М’ясні низьковуглеводні дієти менш ефективні

За даними нового дослідження, дотримання м’ясної дієти з низьким вмістом вуглеводів з часом призводить до набору ваги у порівнянні із застосуванням більш здорової рослинної дієти.

“Коли люди дотримуються дієти, в якій особлива увага надається вуглеводам із цільного зерна, корисним рослинним оліям та білкам, у них більше шансів зупинити зростання надмірної ваги”, – стверджує старший автор дослідження, доцент харчування та епідеміології у Гарвардській школі громадського охорони здоров’я ім. Т. Ч. Чана доктор Ці Сунь.

Дослідники порівняли загальну низьковуглеводну дієту з 4 видами інших дієт:

  • дієтою, збагаченою білками та жирами тваринного походження;
  • дієтою з акцентом на рослинні білки та жири;
  • здоровою низьковуглеводною дієтою з мінімальною кількістю рафінованих вуглеводів, збагачену рослинними білками та корисними жирами;
  • незбалансованим раціоном із використанням нездорових жирів, тваринного білка та рафінованої олії.

“Наскільки мені відомо, вивчення впливу різних дієт із низьким вмістом вуглеводів для тривалої втрати ваги – це нова галузь”, – зазначає експерт у галузі профілактичної медицини та медицини способу життя, лікар Девід Кац.

У кожній дієті зниження частки вуглеводів становило 38-40% від щоденної норми. Однак люди, які дотримувалися нездорової вуглеводної дієти із вмістом щільних тварин білків та жирів, надалі набирали вагу.

А ті, хто вживав більше фруктів, овочів, цільнозернових та менше молочних продуктів і червоного м’яса, цукру та десертів, набагато краще контролювали вагу:

“Послідовники незбалансованої низьковуглеводної дієти у середньому за 4 роки набрали 2,3 кг. Учасники, які дотримувались здорової низьковуглеводної дієти, втратили 2,2 кг”, – зазначає науковий співробітник кафедри харчування Гарвардської школи громадської охорони здоров’я, перший автор дослідження Бінкай Лю.

Вражаючі результати досліджень: якість вуглеводів має значення

Експерти проаналізували дані 67 000 учасників, які взяли участь у трьох поздовжніх дослідженнях, розподілених на періоди:1986-2010 рр.; 1991-2015 рр.; 1986-2018 рр. Усі учасники досліджень – здорові люди без суттєвих хронічних захворювань віком до 65 років. Про втрату чи набір ваги вони повідомляли самостійно з інтервалом 4 роки.

Результати дослідження вразили експертів: низьковуглеводні дієти на основі якісної рослинної їжі пов’язані з меншим набором ваги, у той час як дієти з переважанням тваринних жирів, білків та рафінованих вуглеводів пов’язані зі збільшенням ваги.

“Дотримання дієти з низьким вмістом вуглеводів протягом 4 років не призвела до довгострокової втрати ваги серед тих, хто намагався схуднути, тоді як рослинна та/або якісна низьковуглеводна дієта пов’язана зі стійкою втратою ваги”, – зазначає лікар Кац.

Хоч дослідження й зосереджувалося на харчуванні з низьким вмістом вуглеводів, проте, на думку експертів, якість продуктів є ключовою в кожній дієті. Обираючи свій план харчування для контролю ваги, доцільно віддавати перевагу свіжим фруктам, овочам із меншим вмістом крохмалю, цільнозерновим, бобовим, корисним рослинним жирам та іншим здоровим продуктам.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *