Нідерланди більше заробляють на проституції і наркотиках, ніж на тюльпанах

Гроші не пахнуть. Золото Голландії сьогодні аж ніяк не в тюльпанових цибулинах і макових полях. На батьківщині Ван Гога квартали "червоних ліхтарів" і "кофешопи з травичкою" приносять щорічний прибуток до 2,5 мільярда євро.

З 2000 року проституція в Нідерландах легальна. Нідерландська влада не тільки піонери по частині вільних вдач. З 1972 року в країні ведеться облік легких та важких наркотиків. І ось вже 40 років як курити марихуану на вулицях Амстердама не забороняється. Покупцеві – задоволення, а казні – прибуток.

Нині економісти в урядах країн ЄС активно заглядають в кубушку, підраховуючи прибутки від жриць любові і наркоманів. Приміром, до британського ВВП повії і наркоторговці, за даними газети The Times, додадуть 10 млрд фунтів (16 млрд доларів). Нова методика підрахунку практично не позначиться на розмірах ВВП, але може допомогти відстаючим сусідам, як Португалія, Іспанія та Греція. Остання ще до кризи хотіла включити в розрахунок ВВП доходи від проституції та інших секторів "тіні". За нинішніми оцінками, проституція і наркоторгівля додадуть близько 2% ВВП Греції. Наслідки кризи 2008 року торкнулися бюро економічної статистики Євросоюзу. Тепер з 1 вересня країни-учасниці співтовариства зобов'язані включати в розрахунки при вимірюванні ВВП показники місцевої тіньової економіки. Це робиться для "справедливого" розподілу бюджету.

А Угорщина враховує статистикою ВВП дані про послуги повій та незаконну торгівлю наркотиками з 2009 року. Нова методика дозволить приплюсувати 1% до ВВП.

Завдяки нововведенню економіка Німеччини виросте відразу на 3%. У минулому році флагман Європи розбагатів на 2,7 трильйонів євро.

Аналогічні розрахунки проведуть у Словенії, Фінляндії, Швеції, Естонії та Австрії. Нагадаємо, на батьківщині Фрейда найближчим часом побудують найбільший у Європі бордель. Це буде "перехід від гастроному до супермаркету" в індустрії секс-туризму.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *