Чому не можна ходити до колодязя за водою вагітній жінці та інші прикмети про криниці

З давніх часів колодязі — це джерела питної води. Та й зараз в селі багато хто користується ними. У води багато дивовижних і таємничих властивостей. Вчені досі не можуть осягнути всі її таємниці. Тому з колодязями пов'язано багато повір'їв, ритуалів. Можна вірити в них чи ні, але люди кажуть: в кожному жарті є частка правди, інформує Ukr.Media.

Закривати колодязь кришкою на ніч і до світанку не набирати воду

Ніч — час темних сил і по воду ходити не можна, так як вона буде зіпсованою і несмачною. У темряві можна принести хвороби в відрі або зустріти по дорозі справжню відьму.

Колодязь на ніч треба закрити, інакше нечисть зіпсує воду. Краще джерело тримати закритим постійно, щоб в воду не потрапили сторонні предмети і пил. Бережіть якість водиці.

Поруч з колодязем посадіть калину для захисту від нечисті.

Не плювати і не кидати сміття

"Не плюй в колодязь — згодиться води напитися" — народне прислів'я. Прикмети кажуть, що хвороби і нещастя чекають тих, хто засмічує джерело, і цій людині ніколи не посміхнеться удача.

Не ходити до колодязя за водою вагітній жінці або породіллі

Жінки в положенні не повинні носити воду з колодязя, зіпсуються її смакові якості. Крім цього, можна нашкодити розвитку плода.

Ця прикмета оберігає жінок від важких навантажень, які можуть негативно відбитися на здоров'ї.

Не копати криниці до 21 червня

21 червня — день св. Федора Колодязника. У цей день копали колодязі і вважалося, що вода в них буде чистою і цілющою.

Фахівці підтверджують, що після 21 червня рівень ґрунтових вод підвищується і легше знайти водяний шар.

Набирати води з колодязя нареченій в перший ранок після весілля

Є повір'я, що з ранку після весілля молоду дружину треба відправити по воду. Поки вона йде, всі дружно її лають. Вважається, що цей ритуал зміцнює шлюбний союз, в будинку буде менше сварок і мир зі свекрухою.

Йдучи до джерела, молода дружина залишала біля колодязя підношення померлим родичам чоловіка (пиріг, сир), так вона долучалася до роду чоловіка.

Вмивати дітей водою з нового колодязя

Коли викопали новий колодязь, добре б освятити його, і умити дітей. Це для того, щоб дітлахи були міцними і не хворіли. Це умивання захистить і від "поганого" ока, так в народі кажуть.

Не пити колодязну воду на Юрія

Юріїв день — це день на честь великомученика Георгія Побідоносця. Він відзначається 2 рази в році. У цей день не можна пити воду з колодязя. Вважається, що земля випускає отруту змія, якого переміг Георгій, і звільняється від нього і від усього поганого, що накопичила. Випивши воду в цей день, можна захворіти.

Не засипати колодязь

На думку езотериків, колодязь об'єднує три стихії: землю, воду і повітря, створюючи гармонію в навколишньому просторі.

Якщо засипати колодязь, то зникне вода і в інших джерелах, обміліють річки, сховаються джерела, припиняться дощі, буде більше хвороб і нещасть. Тому, якщо знайшли старий колодязь біля будинку, спробуйте прочистити його і відновити.

Не виливати на землю воду, підняту з колодязя

Заборонено відливати воду з відра при набиранні, тому що колодязь пов'язує нас з предками, і звідти «вони дивляться на нас», і ще це загрожує побутовими неприємностями. Так кажуть стародавні повір'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *