Чому американці перуть речі у громадських пральнях?

Те, що в Сполучених Штатах Америки немає пральних машин в кожному будинку, може викликати у жителя України подив. Невже при місцевих зарплатах люди не можуть дозволити собі цілком звичайну побутову техніку? Відповідь, яка з'ясувалося, трохи інша, інформує Ukr.Media.

Вся річ у тім, що в кожному кварталі є громадські пральні. Вони набагато вигідніше з фінансів, ніж використання власної пральної машини. Через це їх і не встановлюють в більшості американських будинків.

Послуги громадських пралень в США стали популярні ще в XIX столітті. Тоді самообслуговування, яке зараз прийнято в таких закладах, не існувало: одяг відправляли на прання в коробках. Тільки в 1934 році підприємці з Техасу придумали давати користуватися пральними машинами за гроші.

Багато пралень зараз працюють саме по тій техаській схемі. Цікаво, що в більшу частину громадських пралень можна з'явитися в будь-який час доби. Такий режим роботи і те, що в кожній є по кілька десятків, а то й більше, машинок, дозволяє уникати великих черг.

Велика частина американців вважає за краще користуватися саме таким способом прання. Багато в чому це пов'язано з тим, що власні пральні машини не хочуть встановлювати знімному житлі — їх потім потрібно перевозити, а це досить габаритний і важкий вантаж.

До того ж, розташовані в кожній квартирі пральні машинки можуть провокувати перевантаження електричної мережі. А це, своєю чергою, може спровокувати виписку серйозних штрафів.

Так що велика частина громадян Сполучених Штатів вважає за краще прати в громадських машинках. Це і просто, адже відразу ж можна здати речі на сушку, і швидко, і безпечно. За технічним станом машинки потрібно стежити саме власникам пральні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *