Призов жінок: чи можуть жінку забрати до армії через війну в Україні

У воєнний час жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу / фото УНІАН

Зараз нема потреби для призову жінок на військову службу, які перебувають на обліку.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач.

Він зазначив, що у воєнний час жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані у військові частини на військову службу.

“Наразі такої необхідності немає”, – зазначив Горбач.

Він уточнив, що в окремих випадках жінки можуть бути мобілізовані за найбільш дефіцитними спеціальностями: медичні, зв’язок, обчислювальна техніка, радіоелектроніка тощо.

“Але слід зауважити, що станом на сьогодні жодна жінка не була мобілізована без її згоди. Поки що така необхідність не настала”, – сказав представник ЗСУ.

Читайте також:Війна з Росією: ЗСУ переходять у контрнаступ на деяких ділянках Війна з Росією: ЗСУ переходять у контрнаступ на деяких ділянкахВ Рубіжному окупанти артобстрілами зруйнували вщент пологовий будинок В Рубіжному окупанти артобстрілами зруйнували вщент пологовий будинокВійськовий експерт розповів, коли закінчиться війна в Україні 2022 Військовий експерт розповів, коли закінчиться війна в Україні 2022Чехія уже не справляється з потоком українських біженців - посол Чехія уже не справляється з потоком українських біженців – посолУкраїнські військові жінки-окупантам: Будемо відстрілювати, як скажених собак! (відео) Українські військові жінки-окупантам: “Будемо відстрілювати, як скажених собак!” (відео)

Жінки на військовому обліку: що відомо

Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2021 року Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей і професій, які передбачають, що жінки мають стати на військовий облік військовозобов’язаних. Зазначалося, що жінок можуть призивати до Збройних сил або залучати до оборонних робіт, але тільки у воєнний час. Роботодавці жінок відповідних спеціальностей мають контролювати їхнє перебування на військовому обліку.

Наприкінці лютого президент України Володимир Зеленський видав указ про призов резервістів в особливий період.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *