Понад 420 дітей гинуть або отримують поранення в Газі щодня – звіт ООН ➜ ZMINA

Від 7 жовтня, коли ХАМАС напав на Ізраїль і ЦАХАЛ почав завдавати ударів у відповідь, у секторі Газа загинули понад 8 тисяч осіб. Дві третини з них – це жінки і діти. 

Про це йдеться у звіті ООН.

Поранена палестинська дитина після авіаударів по табору біженців Аль-Шаті в секторі Газа. Фото: Getty Images

ООН посилається на низку представників гуманітарних місій, які працюють у Газі, а також на дані міністерства охорони здоровʼя в Газі та гуманітарних організацій.

За даними організації Save the Children, майже 70% загиблих у секторі Газа − це діти і жінки. Станом на 29 жовтня лише за три тижні в Газі вбили майже 3200 дітей. Ця цифра перевищує кількість дітей, які щорічно гинуть у зонах конфліктів у світі починаючи з 2019 року. 

Генеральний комісар Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт (БАПОР) Філіппо Лаззаріні додав, що військові не жаліють ні церков, ні мечетей, ні лікарень та обʼєктів БАПОР, зокрема тих, які надають притулок переміщеним особам. Військові бʼють навіть по місцях, захищених міжнародним гуманітарним правом, тому там теж є загиблі та поранені. 

Виконавча директорка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Кетрін Рассел заявила, що, за даними палестинського міністерства охорони здоровʼя, у Газі загинули понад 8 300 палестинців, зокрема понад 3 400 дітей. Ще понад 6 300 дітей отримали поранення. 

“Це означає, що понад 420 дітей гинуть або отримують поранення в Газі щодня. Це цифра, яка повинна потрясти кожного з нас до глибини душі”, – зазначила Рассел. 

Раніше ZMINA писала, що в секторі Газа через ракетний удар загинули двоє українських дітей. Братові та сестрі було дев’ять і шість років. Їхня мати вижила.

Нагадаємо, 7 жовтня близько 6:30 ранку бойовики руху ХАМАС, який контролює сектор Газа, оголосили про початок операції “Потоп Аль-Акса” проти Ізраїлю. Вони здійснили масований ракетний удар по території Ізраїлю і перейшли кордон у секторі Газа, бойовики проникли на територію Ізраїлю в низці різних місць.

Армія Ізраїлю у відповідь оголосила про початок контртерористичної операції “Залізні мечі” в секторі Газа. 

Фото обкладинки: AFP

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *