Кирило Верес заявив, що жінки в армії відповідальніші, ніж чоловіки

Герой України Кирило Верес висловився про службу жінок в армії / скриншот з відео

Герой України Кирило Верес, командир батальйону К-2 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи заявив, що на війні дівчата поводять себе відповідальніше на 100%, ніж чоловіки. За його словами, йому імпонує те, коли жінки є пілотами дронів. 

“У відповідальності. 100% кращі. Але до тих пір, поки вона тебе любить чи поважає (сміється). Як тільки каприз якийсь або образа – це ледь не саботаж. Дуже важко буває. Отак кричиш, говориш, говориш, кричиш, а потім мовчиш і понімаєш – одне і те саме. Хочеться вийти, грюкнути дверима, але ж це мій штаб, я не можу вийти (усміхається). Через це вони грюкають дверима. Я кажу: “Ну що ж ти робиш”? А вона мені: “Я не спеціально””, – розповів Верес в інтерв’ю “Українській правді”.

Водночас він запевнив, що у самовіддачі дівчата “дуже страшні” в гарному сенсі цього слова. 

“Але у відповідальності по виконанню задач, у самовіддачі – дівчата дуже страшні в хорошому смислі цього слова. У нас немає дівчат штурмовиків, це моє особисте бачення як командира. Але я дуже люблю, коли дівчата – пілоти. У нас є зараз дівчата старші над пілотами. Одна з них займається нічними бомберами, інша займається FPV і “Мавіками”. І в майбутньому вони будуть командирами взводів, тобто у підпорядкуванні в них буде 40 мужиків”, – підкреслив військовий.

За словами Вереса, здебільшого у його батальйоні дівчата виконують функції медиків або діловодів, проте є ті, які беруть участь майже в кожному бою. 

“Як для мене, багато. Маленький взвод дівчат. Це здебільшого медики, діловоди деякі. А щоб з топових, хто в двіжухах бере участь майже в кожному бою – це дві, плюс ті, які забезпечують бої – умовно кажучи, до трьох дівчат”, – зазначив воїн. 

Також він поділився тим, що іноді особовий склад ходить без бронежилета на бойових позиціях. Тоді Верес лякає бійців тим, що зателефонує їхнім дружинам. 

“Іноді пілоти собі можуть дозволити сидіти в бліндажі, літати без бронежилета. Ладно, ти літаєш без бронежилета, ну але виходиш ти ж на вулицю – одінь броню. А тут бац, бачу обстріл іде, а він сидить без броні. Чим краще риєш, тим більше живеш. Накрив бліндаж – живеш, не накрив бліндаж – вмер”, – додав командир батальйону. 

Герой України зазначив, що поки не доводилося набирати дружин, проте він жартує, що лякає воїнів цим. 

“Кажу: “Будеш жалітися – наберу дружину”. Розумієте, на війні дуже часто притуплюється відчуття страху. А ще є наша оця ху*ня: “авось пронесет” або “не со мной”. Нах*й це “не со мной”! Вийди в бронежилеті, ми ж не стоїмо 20 годин на посту. Почався обстріл – одінь броню”, – зауважив Верес.

Своєю чергою журналіст запитав командира, як він ставиться до помилок військових і чи дозволяє їм помилятися. 

“Канєшно. Але дивлячись, що за вашою помилкою потягнуло. Якщо ви розбили мобільний телефон – хр*н на вас. Якщо розбили дрон, якщо це перша помилка – прощу. А якщо помилка, яку тебе три місяці вчили не робити – накажу. А якщо із-за твоєї помилки загинув особовий склад – роздеру. Все. Проста математика”, – пояснив Верес. 

Однак він наголосив, що в першу чергу сварить себе, за те, що дії його підлеглих призвели до таких втрат. 

“І скажу так, що я зробив деякі кадрові зміни. Втрат було небагато, але вони були, і для мене це неприпустима розкіш. Якби той боєць був живий, я б йому за ту тупість розбив би лице по-отцовськи, а не дав би підсрачник. Але не можу я його оживити із-за його ж тупості (емоційно). А це мав побачити командир, який там був недалеко. Тому роботу над помилками ми також робимо постійно, і немає в нас такого, що віноват тільки солдатик”, – сказав боєць.

Читайте також:Вже ніхто там не буде жити: бійці БПЛА розповіли про вихід з Мар'їнки і штурми росіян “Вже ніхто там не буде жити”: бійці БПЛА розповіли про вихід з Мар’їнки і штурми росіянУкраїна не просила війни: матері полеглих американців розповіли, чому сини пішли на фронт “Україна не просила війни”: матері полеглих американців розповіли, чому сини пішли на фронтВетеран АТО про літаки Saab від Швеції: нас готують до іншого етапу війни Ветеран АТО про літаки Saab від Швеції: нас готують до іншого етапу війни

Війна в Україні – останні новини

Раніше військовий експерт, екс-командир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий заявив, що темпи мобілізації в Україні викликають істерику в Росії, тому не виключені провокації, такі як підпал приміщень ТЦК та СП. 

“За останній місяць набрано більше людей, ніж за попередні півроку”, – додав Дикий. 

Водночас керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”, капітан першого рангу запасу ВМС України Павло Лакійчук наголосив, що російські окупанти просунулися на Старомихайлівському напрямку фронту одразу на двох ділянках.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *