День Києва: столиця в об’єктиві українських митців

У час, коли Україна переживає складні випробування, Київ залишається символом стійкості, незламності та надії. Щороку в останню неділю травня столиця перетворюється на сцену заходів, концертів та виставок, відзначаючи свою історію, культуру та досягнення. Цьогоріч ми зібрали колекцію фотографій, створених українськими митцями у місті. Ці знімки — не просто краєвиди та будівлі, це моменти життя, емоції та історії людей про силу, єдність і красу.

Василина Врублевська

10

Реклама

11

12

“Ці фото з нарису про Київ, які я почала знімати наприкінці навчання в школі, на початку 2000-х років. Це було спостереження та вивчення Києва, вже у більш старшому віці, коли починаєш занурюватися в доросле життя та місця, коли люди навколо тебе починають змінюватися. Це було абсолютне щастя — зростати в такому місті, яке відкривається поступово та повільно, але тим міцнішим залишається з ним звʼязок”.

Олексій Березовський

Archangel, 20173Archangel, 2017

“Архангел Михаїл — символ Києва. Мені завжди він дуже подобався. Після початку повномасштабного вторгнення ця фотографія ніби змінила своє значення для мене. Архангел, що втратив одне крило, але все ще стоїть, асоціюється в мене з Києвом в перші тижні вторгнення і з Україною в цілому, яка обов'язково вистоїть попри все”.

Саша Курмаз

Київ, квітень 20244Київ, квітень 2024

Київ, квітень 20245Київ, квітень 2024

Я обрав ці місця в Києві, тому що, на мою думку, вони найбільш точно передають час, в якому ми зараз перебуваємо. Мені так відчувається”.

GORSAD

16

“Це фото для мене — як повернення до дитинства, коли з батьками ми проводили в Києві багато часу. За роки тут практично нічого не змінилося, тільки з'явився новий скейтпарк, і тепер багато молоді проводить там свій вільний час”.

Владислав Андрієвський

17“Янгол Києва”, 2019

“Це фото було зроблено на Майдані Незалежності на початку весни 2019 року. Я обрав його, тому що воно не дає мені забути про те, що янголи серед нас. Я дійсно в це вірю”.

Аня Брудна

18“Хрещатик”, 2021

“Київ асоціюється мені з літом, тому обрала фото з літніми спогадами. На ньому — перехід в ТЦ “Глобус” на Хрещатику. Фотографію зробила під час прогулянки містом. Це був той особливий день, коли ви з друзями виходите з дому і гуляєте з ранку до вечора, мандруючи містом без конкретної мети та плану, просто в задоволення. Такий собі безтурботний та щасливий день, як у дитинстві”.

Олена Субач

Фото з проєкту 9Фото з проєкту “Рослини, які виросли у 2023 році, відкидають більші та чорніші тіні”

Фото з проєкту 10Фото з проєкту “Рослини, які виросли у 2023 році, відкидають більші та чорніші тіні”

“Влітку минулого року я приїхала на кілька днів до Києва і зауважила, що в просторі міста присутні обʼєкти, які майже відсутні у Львові, — радянські клумби. Вони вирізнялись формою, розмірами, висадженими рослинами, ці новинки (для мене) в міському пейзажі підкреслювали факт того, що життя триває — квіти безапеляційно тягнулись до сонця. Виникало та непокоїло запитання: як може земля, залита кров’ю і наповнена мертвими тілами, народжувати нове життя? Щоб упорядкувати думки та враження, я почала працювати над проєктом "Рослини, які виросли у 2023 році, відкидають більші та чорніші тіні"”.

Дар’я Свертілова

111“Архангел Михаїл — охоронець Києва”, 2022

“Я сфотографувала архангела під час відключень світла у грудні 2022 року. У той час вуличне світло вимикали у багатьох центральних районах міста. Того вечора я йшла через Володимирську гірку у суцільній темряві, мій ментальний стан був пригнічений. Раптом я обернулась і побачила силует янгола. Я сприйняла нашу зустріч як добрий знак”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *