9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays0 Поділитися

З 31 травня по 9 червня в Києві відбудеться ХХІ Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA, який покаже понад 60 фільмів з 30 країн світу. У програмі заплановано і показ 19 українських картин серед них найгучніші прем'єри світового рівня, наприклад, "Мирні люди" Оксани Карпович, що стала однією з найобговорюваніших стрічок Берлінського кінофестивалю.

Тема фестивалю цьогоріч звучить як "10 років триденної війни, яка триває три сторіччя" і буде присвячена питанням історичної пам'яті та її крихкості. Розповідаємо про найцікавіші фільми Docudays UA.

Реклама

"Мирні люди"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays1

31 травня Docudays UA відкриє одна з найгучніших прем'єр Берлінале — фільм української режисерки Оксани Карпович "Мирні люди". "Мирні люди" — картина, побудована на перехоплених розмовах російських окупантів зі своїми близькими. Це нетрадиційне роуд-муві деокупованими українськими територіями, яке демонструє руйнування, спричинені повномасштабним російським вторгненням. На цьогорічному Берлінському кінофестивалі фільм режисерки Оксани Карпович здобув спеціальну відзнаку від екуменічного журі в секції Forum і спеціальну згадку від журі Amnesty International.

В український прокат картина вийде 29 серпня.

"Київські файли"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays2

Фільм відомого документаліста Вальтера Стокмана порушує тему прав і свобод людей у тоталітарному режимі. Стрічка розповідає про часи, коли Україні відкрили доступ до архіву КДБ СРСР, який містить безліч звітів про спостереження за громадянами. Герої — українська дисидентка, нідерландський шпигун-аматор та французька туристка, яку 50 років тому зрадив “коханий”, натрапляють в архіві на справи, відкриті на них самих.

"Дівчинка далеко від дому"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays3

Cтрічка розповідає історію 13-річної гімнастки з Києва Насті. Здобувши перемогу на українському чемпіонаті разом із гуртом близьких подруг, Настя та її бабуся змушені тікати в Німеччину через війну в Україні. У незнайомому місті Ґелсенкірхен Насті доведеться почати все спочатку й жити з невідомістю: чи побачить вона колись своїх батьків і друзів знову?…

“Дівчинка далеко від дому” — спільна робота відомої української документалістки Аліси Коваленко, чий фільм “Домашні ігри” (2018) потрапив у програму найвідомішого у світі кінофестивалю документального кіно IDFA, та Сімона Леренґа Вільмонта, режисера фільму "Будинок зі скалок", що торік представляв Україну на "Оскарі" та здобув нагороду на кінофестивалі Sundance.

"Фото на пам'ять"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays4

“Фото на памʼять” — есей-оповідь про війну з точки зору трьох поколінь жінок. Між Ольгою, її матірʼю (патологинею, яка працює в морзі, де, на диво, безпечно під час обстрілів) та її бабусею. Записи їхніх розмов перемежовуються фотографіями та відео з сімейного архіву, новинами та колективними образами, які зображують історію України протягом останнього століття.

Прем'єра фільму донеччанки Ольги Черних відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA).

"Моногамія"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays5

У "Моногамії" ізраїльський режисер Охад Мільштайн досліджує тему інтимності в довготривалих стосунках. Працюючи над стрічкою, режисер ставить собі задачу: повернути кохання, яке колись буяло між його батьками, та дослідити, чи справді кохання може витримати випробування часом?

"Трішки чужа"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays6

Нова робота відомої української телережисерки родом з Маріуполя Світлани Ліщинської. "Трішки чужа" — важлива і напрочуд актуальна історія про чотири покоління українок з однієї сімʼї, які досліджують руйнування своєї національної ідентичності через повномасштабне вторгнення Росії.

"Мадлен"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays7

Щотижня іммігрантка з Бразилії Ракель (41 рік) відвідує свою подругу Мадлен (107 років) у будинку для пенсіонерів у Монреалі й намагається вмовити її вийти на вулицю. Старша жінка відмовляється: їй більше нічого робити на вулиці. Ракель не здається і знаходить спосіб взяти Мадлен із собою в подорож до моря на авто.

Анімований документальний фільм "Мадлен" бразильсько-канадської режисерки Ракель Санцінетті — справжній гіт світових кінофестивалів. Він був показаний загалом на 40 кінопоказах і здобув 11 нагород.

"Тіло"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays8

Стрічка режисерки і письменниці Петри Селішкар про два десятиліття надзвичайного життя її близької подруги Уршки, яка бореться із рідкісною автоімунною хворобою. Щемкий фільм про прийняття себе та можливості людського тіла, знятий у копродукції Словенії, Хорватії, Північної Македонії.

"Коли вони були підлітками"

9 фільмів, які варто подивитися на фестивалі документального кіно Docudays9

Красива поетична картина тайванського режисера Ю-Ень Ліня розповідає про 19-річного Тудоу, який живе з дядьком та братом. Він віддалений від рідних і змалку забезпечує себе, виконуючи небезпечну роботу, наприклад, перевозячи ритуальний папір чи весняні пестициди. Щоб заробити на життя, він користується “сірими зонами” та лазівками в законодавстві. Режисер змальовує життя молоді в сільській місцевості Юнлінь у Тайвані, яка мріє, прагне побудувати краще життя, ніж у своїх батьків, і готова ризикувати.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *