7 простих правил, які допоможуть стати своїм для будь-якої людини

І елементарне знайомство, а тим більш тривала розмова, стає нестерпною. Психолог, коуч Олена Нікольська розповіла про основні правила, яких необхідно дотримуватися, якщо ви хочете стати гуру спілкування, інформує Ukr.Media.

Дивіться в очі співрозмовнику

Коли ви говорите з кимось, не дивіться по сторонах, не рахуйте голубів! Ваш погляд повинен бути спрямований в очі співрозмовнику. Візуальний контакт дуже важливий. Якщо його немає, то у вашого співрозмовника створиться враження про відстороненість, незацікавленість у бесіді.

Щиро усміхайтеся

Людей можна розділити на два типи: «персики» і «горіхи». «Персики» дуже позитивні, завжди відкриті до спілкування, тому з ними легко розмовляти. При цьому всередині у них – тверда кісточка, тобто особистий простір, в який вони пускають тільки обраних.

«Горіхи» – немов сидять в міцній шкаралупі, відмовляючись спілкуватися з ким-небудь. Щоб пробитися до їх смачної серцевини, тобто розговорити, треба докласти колосальних зусиль. Так як не кожна людина готова до цього, «горіхи» нерідко дуже самотні.

Якщо ви – «горіх», пам'ятайте, що проста посмішка допоможе співрозмовникові розкрити вашу шкаралупу, і в мить ви станете більш відкритим.

Виявляйте щирий інтерес до співрозмовника

Під час розмови задавайте питання, уточнюйте нюанси з життя вашого співрозмовника. Пам'ятайте, що для будь-якої людини немає цікавіше теми, ніж вона сама.

Будьте повністю захоплені бесідою

Під час розмови не відволікайтеся на гаджети, розмови по телефону, спілкування з іншими людьми. Співрозмовник повинен розуміти, що ви повністю захоплені бесідою з ним.

Менше говоріть, більше слухайте

Дайте співрозмовнику можливість розповісти те, що він хоче, поділитися чимось важливим для нього. Найкращі співрозмовники – це ті, хто вміють слухати.

Нахиляйтеся ближче до співрозмовника

Якщо під час розмови ви будете трохи схилятися до того, з ким ви говорите, у нього буде несвідомо виникати відчуття, що ви дійсно ним щиро цікавитеся.

Не забувайте про жести. Не треба під час розмови сидіти так, ніби ви щось проковтнули. Рухайтеся, жваво реагуйте мімікою і тілом на те, що говорить ваш співрозмовник. Пам'ятайте, що часто ваше тіло говорить більше, ніж ви.

Запам'ятовуйте деталі

Якщо вам щось розповідають, намагайтеся запам'ятати імена рідних, близьких і навіть домашніх вихованців вашого співрозмовника. При наступній зустрічі це зіграє вам на руку. Ви зможете запитати, наприклад: «А як справи у вашої дочки Аліси?», «Чим закінчилася історія з вашим псом Шариком?» Людині буде дуже приємно, що ви це запам'ятали деталі, які належать особисо йому.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *