Після потужного землетрусу в Мексиці виявили руїни стародавнього храму

Археологи виявили давніх храм ацтеків, який був прихований в піраміді Теопанцолко в центральній Мексиці, інформує Ukr.Media.

Знахідка була зроблена під час вивчення наслідків потужного землетрусу, який стався в країні в 2017 році.

Землетрус магнітудою 7,1 став причиною смерті 350 чоловік, його епіцентр знаходився на південь від міста Пуебла-де-Сарагоса і в 120 кілометрах від Мехіко. Стихійне лихо викликало руйнування в штаті Морелос, де знаходиться ацтекська піраміда Теопанцолко, присвячена богу дощу Тлалоку і богу війни Уїцилопочтлі.

Знайдений храм відноситься до середнього посткласичного періоду, він був споруджений між 1150 і 1200 роком. В ширину споруда сягає шести метрів, а в довжину — чотирьох метрів. Вона була створена людьми культури Тлаюика, що населяли центральну Мексику за кілька століть до і під час прибуття іспанських колонізаторів на материк.

На думку вчених, древній храм може бути самим раннім, на сьогоднішній день, свідченням заселення території сучасного штату Морелос — це важлива знахідка, яка являє собою дуже ранню стадію ацтекського періоду.

Відзначається, також те, що храм, який був побудований всередині піраміди, не стало несподіванкою для вчених, оскільки в давнину це була досить поширена практика. Через вологу, покриття стін храму було зруйновано, але дослідникам вдалося витягти кілька зразків для аналізу. Крім того, всередині храму також знайшли курильницю і уламки керамічних виробів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *