$300 млн військової допомоги Україні від США

Комітет з питань збройних сил Сенату США в четвер затвердив законопроект, який визначає оборонний бюджет країни на 2016 рік, в тому числі, $300 млн військової допомоги для України. Про це повідомляє видання The Hill, що спеціалізується на новинах Конгресу США.

"Голова комітету Джон Маккейн оголосив результати голосування, назвавши проект закону на суму $612 млрд "реформаторським" з переважною двопартійної підтримкою", – зазначає видання.

При цьому уточнюється, що документ підтримали 22 сенатори, "проти" виступили четверо законодавців.

Серед іншого, проект закону передбачає виділення $300 млн для українських Збройних сил, які борються з проросійськими сепаратистами в східній Україні", – зазначає газета.

Законопроект дещо скорочує фінансування витрат на оборону США. Зокрема, серед заходів економії передбачається скорочення командно-штабного персоналу на 30% протягом наступних чотирьох років і закриття в'язниці в Гуантанамо.

Подібний законопроект вже пройшов затвердження в Палаті представників Конгресу США, і в п'ятницю очікується його загальне голосування в нижній палаті.

Нагадаємо, 30 квітня Комітет з питань збройних сил Конгресу США схвалив виділення $200 млн на постачання зброї для армії України та на навчання українських військових, які протистоять російської агресії.

Раніше, 24 березня, Палата представників Конгресу США переважною більшістю прийняла резолюцію, що закликає президента сполучених Штатів Барака Обаму негайно надати Україні летальне озброєння. Прийнятий документ, зареєстрований під номером H. Res.162, називається "Заклик до президента щодо забезпечення України військовою підтримкою, щоб захистити її суверенітет та територіальну цілісність". Резолюцію підтримали 348 конгресменів, проти виступили 48 законодавців. У тексті підтверджується підтримка з боку обох партій Конгресу США ідею надання Україні летальної зброї оборонного характеру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *