На окупованій Херсонщині військові РФ зґвалтували вагітну дівчину та трьох жінок літнього віку – доповідь ООН ➜ ZMINA

Під час тимчасової окупації Херсонської області військовослужбовці РФ зґвалтували 16-річну вагітну дівчину та жінок віком від 19 до 83 років.   Про це повідомив “Укрінформ” з посиланням на доповідь Комісії ООН з розслідування порушень в Україні, представленій Генеральній Асамблеї ООН.   Фото: ТСН

У документі зазначається, що раніше Комісія задокументувала випадки сексуального та гендерного насильства, скоєного російськими військовими в дев’яти областях України та на самій території РФ. Свої останні розслідування вона зосередила на Херсонській та Запорізькій областях.

Задокументовані випадки зґвалтувань з боку російських військових сталися в період з березня 2022 року по липень 2022 року в невеликих селах Херсонської області.

“У розслідуваних випадках жертвами зґвалтувань стали 16-річна дівчина та жінки віком від 19 до 83 років. Більшість із них перебували в уразливому становищі. Одна з жертв була 16-річною вагітною дівчиною, троє – жінками похилого віку, деякі жили самі, або з малолітніми дітьми, або з членом сім’ї, який має інвалідність”, – йдеться у доповіді.

Жертви були серед жінок, які залишилися після окупації території російськими військами у своїх селах, щоб доглядати за родичами похилого віку або людьми з інвалідністю, доглядати за своїм майном, або тому, що не могли втекти. Задокументовані зґвалтування були скоєні із застосуванням сили або психологічного примусу. Більшість інцидентів сталися після того, як злочинці увірвалися до будинків жертв та погрожували зброєю або наміром вбити їхніх родичів. У деяких випадках один і той самий злочинець зґвалтував жертву два або більше разів. У двох випадках злочинці ґвалтували жертв у групі. Одну з жертв разом з її чоловіком російські солдати застрелили після того, як вони повідомили про зґвалтування.

При цьому, військові РФ вчиняли додаткові акти насильства щодо жертв зґвалтувань, включаючи жорстоке побиття, душіння, удушення, завдання порізів та стрілянину поруч з головою жертви. У низці випадків під час зґвалтування були присутні члени сім’ї.

“Одна зі свідків зґвалтування повідомила, що коли солдат ґвалтував її вагітну доньку, він сказав: “Це не страшно, всі так роблять””, – йдеться доповіді.

У документі детально описуються кілька випадків зґвалтувань і сексуального насильства, скоєних російськими військовими в Херсонській області.

“У березні 2022 року російський солдат прийшов до будинку 83-річної жінки та змусив її відчинити двері. Він запитав її, чи знає вона осіб, які співпрацюють зі Збройними Силами України, і побив її своєю гвинтівкою. Солдат наказав їй роздягнутися, зґвалтував її та продовжував ґвалтувати і бити протягом декількох годин. Він погрожував зґвалтувати чоловіка жінки, який мав інвалідність і був присутній у будинку. Солдат вкрав деякі речі”, – розповідається про один з випадків.

У березні та квітні 2022 року кілька груп російських солдатів неодноразово відвідували будинок і магазин подружньої пари. Жертва повідомила, що солдати мародерили, змушували її готувати для них їжу, приймали душ і спали в її будинку. Під час одного з візитів у квітні 2022 року російські солдати замкнули чоловіка в кімнаті. Один із солдатів погрожував убити 59-річну жінку, сексуально домагався її, при цьому він неодноразово перезаряджав свою гвинтівку. Пізніше, у квітні 2022 року, троє російських солдатів увірвалися до будинку вночі, вистрелили в чоловіка, але не влучили. Двоє солдатів побили жінку пістолетами та ногами, погрожували застрелити її, зірвали з неї одяг і зґвалтували. Вона намагалася втекти, але її схопили, затягли в будинок і знову зґвалтували.

У травні 2022 року троє російських солдатів прийшли до будинку подружньої пари, яка залишилася доглядати за бабусею. Вони побили 52-річного чоловіка, а 50-річну жінку по черзі зґвалтували всі троє. Подружжя повідомило про зґвалтування командиру російських військових. Сусіди розповіли, що після цього троє різних солдатів “шукали жінку, яка повідомила про зґвалтування”, прийшли до будинку подружжя і застрелили їх обох.

У липні 2022 року російський солдат прийшов до будинку 75-річної жінки, де вона залишилася сама, щоб захистити своє майно. Солдат напав на неї, вдарив її по обличчю, грудях і ребрах, душив, допитуючи її. Він наказав їй роздягнутися, а коли вона відмовилася, зірвав з неї одяг, розрізав живіт невеликим гострим предметом і зґвалтував її кілька разів. Наступного ранку він знову зґвалтував її та побив. В результаті у жертви зламано кілька ребер і вибито зуби.

Нагадаємо, станом на початок жовтня поточного року українські правоохоронці ідентифікували та повідомили про підозру в злочинах сексуального характеру 19 російським військовослужбовцям. Загалом поліцейські розслідують 54 таких злочини.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *