Що потрібно знати про програму “Майбутнє” для оборонців Маріуполя?

24 травня в Києві відбулася презентація програми "Майбутнє", створена для комплексної підтримки ветеранів на шляху адаптації після служби та для сприяння їхній самореалізації. Започаткувала програму громадська організація "Серце Азовсталі", яка підтримує оборонців Маріуполя та їхні родини. Ось що треба знати про програму та допомогу, яку отримують ветерани.

10

Реклама

У 2024 році програма "Майбутнє" сформувалася як окрема екосистема підтримки, що працює задля допомоги ветеранам в пошуку шляхів розвитку та самореалізації. Програма відповідає, зокрема, за такі процеси: допомога у знаходженні нових цілей у цивільному житті та працевлаштування. У цьому ветеранам допомагають психологи, кар'єрні ментори, заклади освіти, навчальні центри, а також бізнеси, які є партнерами ГО "Серце Азовсталі" та готові працевлаштовувати ветеранів.

"Військові — це ядро майбутнього України. Не лише з погляду захисту, а й задля соціальної та економічної розбудови. Будь-яка сфера життя України на найближчі 20—30 років мусить стати ветераноцентричною. Філософія програми "Майбутнє" не лише про те, як допомогти повернутися до цивільного життя. А й про те, яким чином знання, навички — все, що мають військові — максимально ефективно реалізувати в житті після служби", – зазначає членкиня наглядової ради "Серця Азовсталі" Наталія Ємченко.

11

Під час презентації програми "Майбутнє" гості заходу мали можливість почути думку самих оборонців Маріуполя стосовно того, як підтримка "Серця Азовсталі" допомогла їм віднайти себе та розпочати новий шлях. У межах програми ветерани отримують таку низку послуг, як можливість здобути вищу освіту, підвищити кваліфікацію та змінити напрямок діяльності, пройти курс іноземних мов, водійські курси, IT-курси та курси підприємництва.

12

До програми адаптації ветеранів долучилися вже 384 військових. 145 з них уже успішно опановують нову професію або підвищують кваліфікацію. Найчастіше ветерани обирають IT-напрямки, кібербезпеку та водійські професії, а близько 40 захисників здобувають вищу освіту.

"Серце Азовсталі" має сім програм підтримки: "Повернення", "Здоров'я", "Родина", "Захист", "Вдома", "Майбутнє" та "Спорт". У 2023 році організація підтримала 4052 оборонців Маріуполя, яким надала 8500 допомог. Серед напрямків допомоги, зокрема: підтримка після повернення з полону, лікування, протезування, навчання та забезпечення власним житлом. Усього на підтримку оборонців Маріуполя засновник організації Рінат Ахметов виділив 1 мільярд гривень.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *