Емоційний інтелект як ліки проти стресу

Емоційний інтелект та емоційна стійкість — це здатність розуміти свої емоції, емоції інших, і всупереч всім життєвим негараздам бути успішною, спокійною та чутливою людиною. А майстерність спілкуватися спокійно та конструктивно можна виховувати з дитинства, вважає Олег Попов, засновник і директор Освітньої території Midgard.

Емоційний інтелект як ліки проти стресу0

Реклама

Сьогодні психологи дійшли згоди, що професіоналізм лише на 20% гарантує людині успіх у житті. Тоді як інші 80% становлять її темперамент, емоційне виховання, вміння співчувати та спілкуватись. Це означає, що здатність розуміти інших людей та вміння контролювати власні негативні емоції допомагають розв’язувати складні задачі повсякдення та досягати успіху в житті.

Декілька років тому я зрозумів, що хочу віддати свого сина до школи, де існує дійсно індивідуальний підхід до кожної дитини. Мені не вистачало цього в наявних на той момент державних та приватних школах. Я бачив, що вчителі викладають дітям знання, але не вчать їх розуміти себе та інших, не виховують вміння спілкуватись. Так з’явилась ідея створити новий, нестандартний простір, де будуть займатися комплексним розвитком дітей.

Midgard розпочинався як звичайна школа, а сьогодні — це цілий світ, який пропонує не лише якісну освіту, але й різноманітні можливості для розвитку. Для цього у нас є повний цикл якісної підготовки з дошкільного віку і до 11 класу, кінний клуб, психологічний центр, спеціалісти якого надають дітям та їхнім сім’ям психологічну підтримку.

Про те, що таке емоційний інтелект та чому він важливий

Концепція емоційного інтелекту (ЕІ) з'явилася в психологічній науці наприкінці XX століття. Відтоді дослідження за дослідженнями доводили важливість EІ — було з’ясовано, що саме його рівень, а не рівень IQ (розумового інтелекту) здебільшого визначає успіх людини у стосунках, здоров'ї та кар’єрі.

Доведено, що діти з високим EІ мають кращі успіхи в навчанні та роблять більш здоровий вибір у житті (наприклад, рідше курять, п’ють алкоголь, вживають наркотики). Такі діти схильні до співпраці, легше пристосовуються до змін життя, часто стають лідерами. А це означає, що людина з гарно розвинутим емоційним інтелектом загалом більш успішна та щаслива.

Про конфлікти під час навчання

На початку існування нашої школи ми помітили, що на п'ятий тиждень навчань діти стають більш роздратованими. Зʼясовують стосунки між собою, проявляють агресію до вчителів та однолітків, зривають уроки. Це було схоже на емоційне виснаження, — наче у них закінчується ресурс витримувати навантаження, і втома починає проявлятися у вигляді перезбудження, злості та небажання дотримуватися правил. І тоді ми зрозуміли, що ці конфлікти дійсно провокує емоційна виснага. Так було введено щотижневі уроки психології та п'ятитижнева система навчання.

Про емоційний стан

Ми живемо в умовах великого стресу. Війна, тривоги, страхи, багато негативної інформації в новинах та не завжди безхмарні стосунки у сім’ї — все це бʼє по психоемоційному стану. А стрес має накопичувальний ефект.

У нашій школі є психологічний центр. Його фахівці придивляються до кожної дитини та емоційного клімату у класі, аби вчасно помітити, що, стан дитини, або ситуація в колективі з якоїсь причини погіршилися. Як тільки таке відхилення з’являється, над ним одразу починають працювати — з’ясовують причини та виробляють стратегію подолання проблеми.

Про превентивні міри

Я психотерапевт, тому знаю, що краще запобігати, а не розв'язувати психологічні проблеми постфактум. Тому у Midgard ми концентруємося на профілактиці стресу та запобігаємо агресії.

Школа — не стільки уроки, скільки спілкування. Ми застосовуємо різні методи емоційного розвантаження дітей. Це і заняття в басейні (плавання ефективно знімає стрес у дітей), і кінний клуб, розташований в 5 хвилинах пішки, на території ВДНГ. У нас понад 10 коней — спокійні, шляхетні та красиві. Діти їх дуже люблять, бо перебуваюси з ними поруч, відчувають безпеку та емпатію. Вчаться розуміти їх емоції, доглядати за ними. Також дітям забезпечують тактильний контакт з тваринами (козами, вівцями та кроликами), так вони емоційно заряджаються та вчаться відповідальному, дбайливому ставленню до тварин. У нас також є щотижневі уроки психології. Завдяки цим методам ми бачимо суттєві результати: діти вчаться відволікатися від негативних думок та поганого настрою, радіти простим речам та взаємодіяти одне з одним.

Принаймні раз на рік ми вивозимо дітей до Карпат, вчимося жити у злагоді з природою, опановуємо базові навички виживання та підіймання у гори. Так перед початком навчального року діти емоційно розвантажуються. Участь у цьому заході беруть учні старших класів, з 7-го по 11-й.

Також на території школи є пляжний волейбол, професійний тенісний корт, міні футбольне поле. Тобто достатньо простору, де діти можуть зняти надлишкову агресію та стрес.

Емоційний інтелект як ліки проти стресу1

Про чинники емоційного здоровʼя дітей

У повноцінному розвитку дитини є три складові: дитина, школа і батьки. Ми як школа зі свого боку робимо максимум. Впливаємо на дитину, організовуємо події — ярмарки, забіги, велозаїзди тощо.

Але з часом зрозуміли, що працювати тільки з дітьми — замало. Тож тепер регулярно робимо певні заходи й з батьками, які теж постійно перебувають у стресі, працюють та інколи й самі не усвідомлюють, що змучені та виснажені.

Про емоційне здоровʼя персоналу

Спілкування з дітьми дійсно забирає багато енергії. Щоб викладатися на повну, потрібно підтримувати й своє емоційне здоровʼя. Особисто я знайшов для себе дієвий спосіб підтримки організму — правильне здорове харчування, фізична активність і вітамінно-мінеральні комплекси Orthomol Vital M.

Щодо вітамінів я досить вибагливий, втім, як і до всього, що стосується навчального простору, учнів та викладачів, тому для себе і колег чоловіків підібрав Orthomol Vital M, а для жінок – Vital F. Це німецькі ортомолекулярні комплекси вітамінів для захисту організму від наслідків тривалих стресів і інтенсивних навантажень. З їхньою допомогою можна зменшити негативний вплив навколишніх факторів на організм та поліпшити фізичний й емоційний стан. А це саме те, що потрібно в умовах сьогодення.

Емоційний інтелект як ліки проти стресу2

Orthomol Vital M та Vital F – збалансовані комплекси нутрієнтів, які допомагають зняти втому, підвищують стресостійкість та покращують загальне самопочуття.

У їх складі великий перелік вітамінів, зокрема А, групи В, С, D, E, К, багато мікроелементів та мінералів таких як магній, залізо, цинк, мідь, марганець, селен, хром, молібден та йод. Формули комплексів містять антиоксиданти, каротиноїди та незамінні омега-3-жирні кислоти, дія яких спрямована на покращення енергетичного обміну та роботу нервової й серцево-судинної системи, зміцнюють імунітет, захищають клітини від пошкоджень.

Завдяки Orthomol Vital M та Vital F члени нашої команди завжди мають сили та натхнення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *