Чим особливий новий офіційний портрет короля Чарльза

У Букінгемському палаці представили перший офіційний портрет короля Чарльза III з моменту коронації. Працював над портретом британський художник Джонатан Єо, якому, за словами королеви, вдалося передати особистість короля.

10

Реклама

Написаний олією портрет має величезний розмір — понад 200 сантиметрів заввишки та 150 сантиметрів завширшки. Він виконаний у яскравих червоних відтінках. Король зображений з мечем у руці та з метеликом біля правого плеча.

Портрет короля Чарльза ІІІ, художник Джонатан Єо. Photo: Getty Images1Портрет короля Чарльза ІІІ, художник Джонатан Єо. Photo: Getty Images

Художник Джонатан Єо пояснив, що метелик є символом зародження нового етапу, а також відображає багаторічну зацікавленість короля піклуванням про довкілля. У роботі над портретом Єо поєднав традиційні риси портретів для королівських родин із сучасним мистецтвом. Так, військова форма та меч у руці є каноном, натомість яскраві кольори та метелик стали більш сучасними елементами.

Джонатан Єо та король Чарльз ІІІ. Photo: Getty Images2Джонатан Єо та король Чарльз ІІІ. Photo: Getty Images

Задум художника полягав у відокремленні обличчя короля, щоб, споглядаючи портрет, можна було зрозуміти та відчути особистість короля Чарльза ІІІ. Для цього тло та форма мають однакові відтінки червоного і майже зливаються, натомість обличчя короля виокремлюється.

Портрет короля Чарльза ІІІ, художник Джонатан Єо. Photo: Getty Images3Портрет короля Чарльза ІІІ, художник Джонатан Єо. Photo: Getty Images

Над портретом Джонатан Єо працював з 2021 року. За словами художника, відтоді Чарльз ІІІ в дечому змінився. І це не дивно, адже він став королем, до того ж нині лікується від раку. Художник описує короля як доброзичливу людину з гарним почуттям гумору, а новий портрет точно передає його сутність.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *