Чому всі обговорюють новий серіал Netflix “Оленя”

Чому всі обговорюють новий серіал Netflix Поділитися

"Оленя" новий гіт Netflix, сюжет якого створений шотландським коміком Річардом Гаддом на основі історії переслідувань, яка з ним сталася у реальному житті. Розповідаємо, чому це один з найкращіх серіалів року.

Про ажіотаж навколо серіалу

За останні кілька років з'явилося декілька комедійних або принаймні напівкомедійних телешоу, які досліджують надзвичайно серйозні теми, від проєкту "Погань" до серіалу "Це може тебе знищити". Новий серіал Річарда Гадда “Оленя” — історія про молодого коміка, який має справу зі сталкером — вписується в цей потужний тренд. “Оленя” наразі має рекордні 97% схвалення на Rotten Tomatoes. Ба більше, серіал спровокував бурхливу дискусію навколо себе та привернув увагу до акторів (особливо до проривної роботи мексиканської акторки Нава Мау, що грає трансжінку Тері), і змусив сотні тисяч людей шукати у Google : “Чи справді “Оленя” — це реальна історія?” Розповідаємо, чим цікавий серіал.

Реклама

Про що серіал “Оленя”

Сюжет “Оленя” розгортається навколо коміка та бармена на ім’я Донні (комік та актор Річард Гедд), який бореться з труднощами. Одного вечора він зустрічається у барі, де працює, з розгубленою жінкою на ім’я Марта (Джессіка Ганнінг), і пригощає їй чашкою чаю. Цей маленький акт доброти незабаром розпалює одержимість Марти, коли вона починає надсилати йому сотні електронних листів на день та переслідувати його всюди. У той же час Донні намагається налагодити справжні стосунки зі своєю дівчиною, транс-терапевткою Тері (Нава Мау). По ходу шоу глядачі дізнаються уривки з минулого Донні (і, зокрема, його історії як жертви неодноразового сексуального насильства, спричиненого наркозалежністю), які свідчать про те, що він мав справу з психологічними проблемами задовго до того, як зустрів Марту.

Чому всі обговорюють новий серіал Netflix

Чи правда, що “Оленя” засновано на реальній історії?

Так. Серіал Netflix спирається на реальний досвід переслідування та сексуального насильства, який пережив автор шоу Річард Гедд. Згодом він описав власну драматичну історію у моновиставі “Північний олень”, що був показаний на Единбурзькому фестивалі 2019. В інтерв'ю The New York Times він зазначив: Щоправда, як з юридичних, так і з художніх причин, деталі у виставі, а згодом і у серіалі, довелося змінити. Ви не можете просто скопіювати чиєсь життя та ім’я та показати це на телебаченні. Ми усвідомлювали, що деякі персонажі в цьому фільмі є вразливими людьми, — додав він, — тому ви не хочете ускладнювати їх життя”.

Чому всі обговорюють новий серіал Netflix

Проте після виходу серіалу неназвана жінка, яка стверджує, що є прототипом героїні Марти, заявила, що планує подати позов про наклеп. Після цього Гедд звернувся до глядачів через Instagram Stories і попросив не спекулювати і не шукати прототипів персонажів в реальному житті, оскільки “це не суть нашого шоу”.

Хто з акторів став справжнім відкриттям серіалу

Акторські роботи Річарда Гедда та Джессіки Ганнінг були високо оцінені критиками та глядачами, але саме гра акторки Нави Мау в ролі Тері отримала особливе визнання. 31-річна акторка і режисерка родом Мехіко до того знімалася в короткому метрі та невідома широкому загалу. У серіалі її героїня зокрема привертає особливу увагу до труднощів, з якими стикаються деякі транс-жінки, а Нави Мау в інтерв'ю висловила сподівання на більш розширений сюжет, якого вартує героїня: “Я б хотіла почути історію життя цієї транс-жінки. Нам здається, що ми живемо в сучасному інклюзивному світі, але насправді величезна частина повсякденного життя багатьох транс-людей — це боротьба з ганьбою та осудом інших людей”.

Чому всі обговорюють новий серіал Netflix

Чи буде продовження “Оленя”

Здається малоймовірним, навіть враховуючи його рекордний успіх на Netflix. З одного боку, історія як би закінчується. І, по-друге, відомо, що шоуранер Річард Гедд перейшов до нових проектів. Згідно з прес-релізом BBC, Гедд працює над серіалом під умовною назвою “Леви в Глазго” про двох друзів, які посварилися, а потім знову зустрілися. Після успіху “Оленя” Гедд майже напевно може розраховувати на велику аудиторію його нового серіалу.

Чому всі обговорюють новий серіал Netflix

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *