7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа

Довгі літні вечори — найкращий час для читання у задоволення. Для тих, хто в пошуку книжкових новинок на літо 2024, ми підготували огляд найочікуваніших романів: від “Катананхе” Софії Андрухович до бестселера The New York Times “Я рада, що моя мама померла” Дженнетт Маккерді.

“Катананхе”, Софія Андрухович

7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа0

Реклама

Презентація одного з найочікуваніших романів цього року — "Катананхе" Софії Андрухович — відбудеться 10 червня у Києві. "Катананхе" написаний під час повномасштабної війни, а сюжет розгортається навколо звичайної родини, що мешкає у київській багатоквартирній панельці. "Вони — це Леся та Олекса, а також їхня донька-підлітка Тая і собака Діна, — описують сюжет "Катананхе" у видавництві. — Їхнє життя теж здається звичайним, навіть банальним, аж поки у нього не вривається вихором надмірна пристрасть, яка загрожує зруйнувати та поховати під собою все — усталені звички, почуття одне до одного, ба навіть уявлення про самих себе".

Нагадаємо, що це перший роман 41-річної Софії Андрухович з часів "Амадоки", що вийшла 2020 року, тож градус очікування найвищий.

Видавництво Komubook

“Пісня відкритого шляху”, Артем Чех

7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа1

Письменник та військовослужбовець Артем Чех ("Точка нуль", "Хто ти такий?") представляє свій довгоочікуваний історично-пригодницький роман, робота над яким розпочалася ще до повномасштабного вторгнення. Це історія колишнього кріпака Гната, який потрапляє в Америку і бере участь у Громадянській війні, воюючи на боці півночі. Він знаходить собі товариша, колишнього раба Сема, і вони разом подорожують Америкою. "Артем Чех знову написав про війну — і знову не про ту. Тобто не про цю", — іронічно описує книгу її редактор, поет і письменник Олександр Бойченко.

Видавництво Meridian Czernowitz

“Синя борода”, Курт Воннеґут

7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа2

Один з найоригінальніших романів Курта Воннеґута вийшов у видавництві "Вавилонська бібліотека" до Книжкового Арсеналу і став, безумовно, подарунком для читачів. Це автобіографія вигаданого художника Рабо Карабекяна, який живе у розкішному маєтку на Лонг-Айленді. Його життя змінює таємнича письменниця Цирцея Берман, яка надихає художника на написання автобіографії, у якій він розповідає про своє карколомне життя: від участі у Другій світовій війні та німецького полону до становлення у якості зіркового художника. За захопливим сюжетом у “Синій бороді” ховається філософська притча, і це зроблено так талановито, що змушує читача знов і знов захоплюватися талантом Воннеґута .

Видавництво "Вавилонська бібліотека"

“Кохана”, Тоні Моррісон

7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа3

Кожен роман культової письменниці Тоні Моррісон є літературною подією, але "Кохана", як і раніше, залишається її шедевром навіть через більш ніж 30 років після його виходу. Роман авторка представила 1987 року, а 1993-го отримала Нобелівську премію. Ця пронизлива історія про рабиню-утікачку відбувається після Громадянської війни: Сеті вбиває свою дворічну доньку, щоб не дати колишнім господарям повернути її назад у рабство, на кентуккську плантацію, звідки Сеті незадовго до цього втекла. В основу роману покладено реальні події, що відбувалися у штаті Огайо у другій половині XIX століття; "Кохану" Тоні Моррісон присвятила 60 мільйонам людей по всьому світу, які загинули від работоргівлі.

Видавництво "Фабула"

“Я рада, що моя мама померла”, Джаннет Маккерді

7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа4

Популярна американська співачка й акторка Дженнетт Маккерді написала відверту книгу про свої токсичні стосунки з матір'ю. Річ у тім, що Дженнетт стала відомою й популярною ще в дитинстві, знявшись у культовому серіалі "АйКарлі". Утім, поки мати насолоджувалася спілкуванням із папараці й модераторами фанклубів, Дженнетт потерпала від тривожності, сорому й ненависті до власного тіла. Згодом це вилилося в розлади харчової поведінки, алкогольну залежність і низку нездорових стосунків. Після смерті матері від онкології дівчина кинула акторство, пройшла кілька курсів психотерапії й написала терапевтичну і захопливу книжку про те, чому тиск батьків іноді обертається для дітей трагедією.

Видавництво Artbooks

“Коббл-Гілл”, Сесіл фон Зіґсар

7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа5

Роман “Коббл-Гілл” ідеальний для літнього читання: чарівний, легкий, який так і хочеться проковтнути за вечір. Історія розповідає про рік із життя чотирьох сімей в елітному районі Брукліна — Коббл-Гіллі. У цьому еклектичному районі між чотирма подружніми парами та їхніми дітьми назрівають неминучі шторми. Ця книга популярної авторки Сесіл фон Зіґсар, що 2020 року увійшла до списку бестселерів The New York Times — надзвичайно цікавий портрет сучасного сімейного життя.

Видавництво #книголав

"Повість про любов і темряву", Амос Оз

7 захопливих романів, які варто прочитати цього літа6

Українською виходить роман популярного ізраїльського автора Амоса Оза "Повість про любов і темряву", який на батьківщині розійшовся накладом понад 100 000 примірників і за який Амос Оз здобув одну з найпрестижніших світових відзнак — Премію Гете. Через історію власної родини — а це автобіографічний роман — Амос Оз розповідає історію держави Ізраїль, занурюючи нас у непросту долю країни. У 2015 році "Повість про любов і темряву" екранізувала Наталі Портман, для якої цей фільм став режисерським дебютом.

Видавництво "Книги XXI"

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *