7 кліпів “Океан Ельзи”, які хочеться передивитися

14 травня 49 років виповнюється Святославу Вакарчуку – фронтмену гурта "Океан Ельзи" і одному з найвідоміших українських артистів. На його піснях виросло вже не одно покоління українців – хтось пам'ятає ще гіти кінця 1990-х, хтось відкрив творчість ОЕ нещодавно, але головне одне – ця музика нікого не залишає байдужим. Особливе значення для "Океану Ельзи" завжди мав відеоряд – ділимося своїми улюбленими кліпами гурта.

14 травня Святослав Вакарчук святкує день народження014 травня Святослав Вакарчук святкує день народження

Реклама

"Там де нас нема", 1998

"Там, де нас нема" – перший професійний відеокліп "Океан Ельзи", знятий у 1998 році. До цього гурт знімав лише аматорські відео у рідному Львові. Також ця робота стала першим українським кліпом, який показали на MTV. Сама пісня була написана, коли Святослав Вакарчук перебував на кораблі у Києві, де падав сніг, в той час як у Львові було тепло. Так і вийшло, що "там де нас нема, там не падає зима". До речі, сцену на Потьомкінських сходах (пародію на фільм "Броненосець "Потьомкін") було знято не в Одесі, як думають багато фанатів групи, а в Києві, у Парку Слави.

"911", 2001

"Це плід наших експериментів і експериментів наших продюсерів. Пісня народилася так: я прийшов у студію і награв клавішну тему. Потім Діма з Денисом, наш клавішник і барабанщик робили ритм — семпліровали його на комп’ютері, і виникла ідея зробити всю пісню в такому стилі. Слова я написав випадково. У моєї дівчини в Києві салон під назвою “911”. Взагалі-то це пісня про кохання машини до машини, сарказм з приводу того, що ми надто технологізовані, схожі на роботів", – розповідав історію створення пісні 911 в одному із інтерв'ю Святослав Вакарчук. Екранізувати цю історію команда довірила братам Стеколенкам. Зйомки кліпу відбувалися на території кіностудії ім. Довженка, температура тоді не піднімалася вище за плюс п'ять градусів, а машина, в якій сиділи музиканти, не обігрівалася – під кінець зйомок усі артисти, одягнені лише у сорочки та джинси, дуже змерзли.

"Холодно", 2002

"Холодно" – одна з найголовніших пісень в кар'єрі Святослава Вакарчука. Це перший сінгл в історії української незалежної музики, коли водночас було представлено пісню, кліп і всі інші атрибути. Робота над створенням "Холодно" тривала цілих 8 місяців, але цей час був потрачений не просто так. Над кліпом працював режисер Віктор Придувалов, який надихався фільмами "Небо над Берліном" та "Готель мільон доларів" Віма Вендерса. Знімався кліп у Львові – рідному місті для музикантів "Океан Ельзи". В об’єктив попали площа Ринок, Домініканський собор, арт-кафе “Дзига”. Режисер хотів повернути ОЕ туди, звідки починалася їх історія. У кожного з героїв в кліпі своя сюжетна лінія, які об'єднані складною темою смерті. "Смерть і самогубство – табу в мистецтві. Перед зйомками я відразу попросив, що якщо комусь відповідати за це – то нехай то буду я. І протягом всіх зйомок я хворів, була температура за 40. Мені привозили сильні ліки, але нічого не діяло – таким чином я платив за те, що взявся за цю тему", – розповідав потім в інтерв'ю Віктор Придувалов.

"Друг", 2002

В 2002-му гурт представив ще один потужний кліп – на пісню "Друг". Цю інтимну та таємничу історію зняв для музикантів Луї Франк, з яким згодом два учасники "Океанів" Юрій Хусточка та Діма Шнуров започаткували проект Esthetic Education. Зйомки відбувалися на нічних вулицях Барселони. Цікаво, що до презентації відео ніхто із гурту не бачив кінцевого результату, а презентація "Друга" відбулася на великому екрані на Майдані.

"Стріляй", 2013

"Стріляй" – одна з наймасштабніших відеоробіт гурту "Океан Ельзи". Події історії розгортаються у цирку 30-х років минулого сторіччя, а в кадрі глядач бачить не тільки основний сюжет – любовний трикутник, а й масовку приблизно в 400 людей, для кожного з яких були розроблені спеціальні костюми. Режисером став американський кліпмейкер Майк Брюс.

"Не йди", 2016

Кліп на пісню "Не йди" вийшов у 2016 році. Його режисером став Ігор Стеколенко, до цього гурт "Океан Ельзи" співпрацював з його братом Олександром. "Прослухавши пісню, мені стало очевидним, що історія, розказана в ній, має бути більш глибоко представлена на екрані, ніж просто картинки-ілюстрації з життя двох людей. Я шукав метафори, які б розкрили психологічну формулу стосунків героїв", – розповідав Стеколенко про цю роботу, в якій розповідає історію молодої пари, що проходить через усі стадії стосунків між чоловіком і жінкою: романтичну подорож, спільне життя, розставання, прощення й возз’єднання. Головною роль тут зіграла українська модель Альона Османова, а самі зйомки відбувалися у Грузії. Ше один цікавий факт, у кліпі використана цитата з кліпу на пісню “911” – автомобіль BMW, в якому їдуть учасники “Океану Ельзи”.

"Я їду додому", 2023

Влітку 2023 гурт "Океан Ельзи" презентували нову версію пісні "Я їду додому", до якої представив щемкий кліп. Це історія української дівчини, у якої вороги намагались відібрати найдорожче та яка обирає для себе важкий і надважливий шлях повернення додому, що після неї стане безпечною дорогою до власного дому для багатьох. "Ця музична робота є присвятою і нашою щирою вдячністю саперам, які щоденно ризикують життям, очищуючи нашу країну від мін, снарядів, інших смертельно небезпечних нерозірваних боєприпасів, — розповідають музиканти і закликають долучитися до збору. — Наша пісня "Я їду додому" написана понад 15 років тому, давно і добре відома слухачам, але зараз вона звучить зовсім інакше: чуттєво, з болем, але з надією, з непохитною вірою в наш дім-Україну".

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *