5 нових українських фільмів, які варто побачити в травні

5 нових українських фільмів, які варто побачити в травні0 Поділитися

У травні в український прокат виходить низка важливих стрічок, які не можна пропустити: фільм про Розстріляне відродження "Будинок "Слово". Нескінчений роман", нова картина Валентина Васяновича, що в 2021 році брала участь у Венеційському кінофестивалі, "Ти мене любиш" Тоні Ноябрьової. Розповідаємо про них детальніше.

"Будинок "Слово". Нескінчений роман"

Реклама

Одна з найочікуваніших українських стрічок року розповідає драматичну історію українських письменників доби Розстріляного відродження. Події фільму починаються у 1927 році в Харкові, де за наказом Сталіна збудували кооперативний будинок "Слово". У ньому зібрали під одним дахом українських письменників, яких змусили працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на справжнє пекло з репресіями, розстрілами, втраченими мріями та життями. Серед українських письменників, зображених у стрічці, — Хвильовий, Курбас, Яловий, які увійдуть в історію України як "Розстріляне відродження".

Режисер фільму — Тарас Томенко, автори сценарію — Тарас Томенко та поетка й письменниця Любов Якимчук.

9 травня

"Відблиск"

Довгоочікуваний фільм Валентина Васяновича, лауреата Шевченківської премії за стрічку "Атлантида". Події "Відблиску" відбуваються у наші часи та розповідають про військового хірурга Сергія, який проходить через російський полон, переживає катування та знущання з боку ворога, а після звільнення намагається почати життя заново, зокрема, побудувати стосунки з дружиною та донькою.

Головні ролі у фільмі зіграли Роман Луцький, Андрій Римарук, Ніка Мислицька, Надія Левченко. Консультантом стрічки "Відблиск" став журналіст і письменник, а нині військовий Станіслав Асєєв, який у 2017—2019 роках перебував у російському полоні. В 2021 році "Відблиск" був показаний в основній конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю.

16 травня

"Ти мене любиш?"

Яскрава драма дорослішання режисерки Тоні Ноябрьової розповідає про 17-річну Кіру. Події фільму відбуваються на початку 1990-х у Києві: Кіра, яка росте у творчій родині режисера і балерини, поспішає дорослішати, крадькома бере мамині чоботи та яскраву помаду, ухвалює перші серйозні рішення, потрапляє у вир кохання з головою і тяжко переживає розлучення батьків. Все це відбувається на тлі здобуття Україною незалежності.

Головну роль у картині зіграла нова зірка українського кіно Карина Химчук, яка здобула нагороду шостої Національної премії кінокритиків "Кіноколо" в категорії "Найкраща акторка" 2023 року. Про роботу над "Ти мене любиш?" режисерка Тоня Ноябрьова розповіла в інтерв'ю Vogue.

30 травня

"Осяяння"

5 нових українських фільмів, які варто побачити в травні1

До Дня Києва, що ми святкуватимемо 26 травня, в кінотеатрі "Жовтень" розпочнеться фестиваль "Київкінофест", що покаже архівні стрічки, присвячені столиці. Радимо не пропустити драму режисера Володимира Денисенка "Осяяння" 1972 року: це історія молодого вченого-генетика Юрка Морозенка (Богдан Ступка). Він робить важливе відкриття, що має наблизити науку до розуміння природи онкологічних захворювань. Схвильований успішним експериментом, він не поспішає ділитися результатами з керівництвом, яке скептично ставилося до його проєкту.

Свого часу стрічка Денисенка, як розповідають у Довженко-центрі, була сприйнята критично і вважалась невдалим прикладом українського поетичного кінематографу на урбаністичному матеріалі. Із цим статусом фільм на десятки років зник з українського кіноканону. Зараз “Осяяння” сприймається як втрачена ланка української поетичної школи.

25 травня

"Вторгнення. Операція "Дунай""

"Вторгнення. Операція "Дунай"" — політичний трилер про події 1968 року в Чехословаччині, який розповідає про придушення Празької весни та боротьбу народу Чехословаччини проти радянської окупації. Складно знайти більш доречний час для виходу цього важливого фільму, який нагадує нам, що історія, на жаль, циклічна, коли не зроблені висновки.

Картина знята в копродукції України, Чехії і Литви, режисер — Петр Ніколаєв.

30 травня

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *