5 культових фільмів Роберта Земекіса

Американський кінорежисер, продюсер і сценарист, якого вважають новатором у царині візуальних ефектів, Роберт Земекіс є автором кількох найвідоміших фільмів усіх часів. Але його кінострічки — не просто візуально видовищні. Земекіс віртуозно інтегрує свої технічні можливості в різноманітні сюжети, так створює все: від ексцентричних комедій до блокбастерів і драм, при цьому завжди змішує звичайне з фантастичним. У 72-й день народження режисера vogue.ua згадує його найвідоміші роботи.

Трилогія “Назад у майбутнє”

Нажмите и перетащите0Кадр з фільму “Назад у майбутнє”, 1985

Історія, яка почалася із запитання: “Чи подружився б я зі своїм батьком, якби ми разом ходили до школи?”, – розповідає про пригоди підлітка Марті Макфлая і ексцентричного вченого Емметта Брауна. Вони використовують машину часу і подорожують у континуумі. Перша частина стала найкасовішим фільмом 1985 року й міжнародним феноменом, що привело до появи другої і третьої частин кінострічки, представлених у 1989 і 1990 роках. Хоча сиквели не були настільки ж успішними в прокаті, як перший фільм, трилогія залишається надзвичайно популярною навіть через стільки років.

Реклама

“Хто підставив кролика Роджера”, 1988

Нажмите и перетащите1Кадр з фільму “Хто підставив кролика Роджера”, 1988

Цей анімаційний комедійний фільм оснований на романі Гері Вульфа Who Censored Roger Rabbit?. Події стрічки відбуваються в Голлівуді наприкінці 1940-х років, де співіснують персонажі мультфільмів і люди. Сюжет розповідає про Едді Валіанта, приватного детектива, який повинен виправдати мультяшного кролика Роджера, якого звинувачують у вбивстві багатого бізнесмена. Цей специфічний блокбастер добре сприйняли критики, він став комерційно успішним проектом. Фільм удостоїли трьох премій “Оскар”, а 2016 року Бібліотека Конгресу внесла стрічку в Національний реєстр фільмів США як “культурно, історично або естетично вагому”.

“Смерть їй личить”, 1992

Нажмите и перетащите2Кадр з фільму “Смерть їй личить”, 1992

Ця ексцентрична комедія оповідає про кількох жінок, які змагаються в амурних справах. Щоб збільшити свої шанси, вони починають вживати чарівне зілля, яке обіцяє вічну молодість. Але куди ж без побічних ефектів? Незвичайний напій робить героїнь живими мерцями. Головні ролі в картині виконали Меріл Стріп, Брюс Вілліс і Голді Хоун. Незважаючи на те, що фільм отримав неоднозначні відгуки критиків, він був комерційно успішним і досить популярним, особливо серед ЛГБТ-спільноти. Стрічка стала “культовою гей-класикою”, а головні героїні — фаворитами драґ-квін.

“Форрест Ґамп”, 1994

Нажмите и перетащите3Кадр з фільму “Форрест Гамп”, 1994

“Run, Forest, run!” — культова фраза, яку кожен використовував хоча б раз у житті. “Форрест Ґамп” — найвідоміший і найуспішніший фільм Роберта Замекіса, це комедійно-драматична історія, основана на однойменному романі Вінстона Грума. Сюжет описує кілька десятиліть життя Форреста Ґампа (з англ. Forest gump, тобто “лісовий бовдур”), з порушеннями інтелектуального розвитку, але неймовірно доброго хлопця з Алабами, який бере участь у деяких визначальних історичних подіях Сполучених Штатів у ХХ столітті й мимоволі впливає на них.

“Вигнанець”, 2000

Нажмите и перетащите4Кадр із фільму “Вигнанець”, 2000

Драматичний пригодницький фільм, що розповідає про сучасного Робінзона Крузо в обличчі Тома Генкса. Головний герой Чак Ноланд, співробітник компанії FedEx, потрапляє на безлюдний острів після того, як літак падає в південній частині Тихого океану. Він намагається вижити на острові, використовуючи залишки вантажу, що був на авіалайнері. Фільм здобув критичний і комерційний успіх, який приніс творцям 429 мільйонів доларів касових зборів, а Тому Генксу номінацію на 73-й церемонії вручення премії Оскар у категорії “Найкраща чоловіча роль”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *