Титанік, що лежить на океанському дні, не має спокою: до нього споряджають нову експедицію

Світ ще не оговтався після вибуху батискафа, що спускався до затонулого “Титаніка”, як туди вже готують нову експедицію. Про свої наміри спуститись до затонулого лайнера сповістив мільярдер Ларрі Коннор. Він планує вже найближчим часом спуститись до місця вічного спокою затонулого океанського лайнера разом з генеральним директором Triton Submarines Патріком Лехі.

Через рік після катастрофи батискафа, що спускався до місця загибелі “Титаніка“, оголосили нову експедицію до затонулого лайнера - today.ua

Для своєї подорожі на глибину вони обрали сертифікований підводний апарат Explorer. За словами Коннора, цей апарат спеціально було розроблено для таких глибоководних спусків. Він пройшов сертифікацію DNV. Як стверджує мільярдер, з апаратами, що пройшли таку сертифікацію, практично не може трапитись нічого кепського.

Цей глибоководний апарат, що розрахований на двох людей, має корпус із акрилу, який забезпечує людям, що знаходяться усередині, майже панорамний огляд навколишнього простору. Вартує таке технічне диво від 13 до 15 мільйонів доларів. Ясна річ, що таку подорож на глибину можуть собі дозволити тільки дуже забезпечені люди або ж який-небудь океанограф зі світовим іменем, за якого заплатить грошовитий попутник.   

За словами мільярдера, робота над Explorer ще триває. Він працює над ним спільно з Патріком Лехі. Апарат буде ще кращим і надійнішим за ті аналоги, які вже є. І вже у недалекому майбутньому його можна буде використовувати. Мільярдер упевнений, що його дітище, саме завдяки отриманій сертифікації, може дати майже стовідсоткову гарантію безпеки.

До речі, батискаф “Титан”, який належав компанії OceanGate, і який рік тому зазнав катастрофи при зануренні на місці загибелі “Титаніка”, такої сертифікації не мав. Втім, на думку Ларрі Коннора, він би її і не пройшов.

Сам мільярдер називає метою свого майбутнього занурення на Explorer не лише потяг до пригод, а ще й рекламу підводних апаратів, які мають сертифікацію DNV. Тобто пригоди пригодами, а бізнес – насамперед. Адже подорожі на таких глибоководних апаратах – це дуже дороге задоволення, що приносить неабиякі прибутки організаторам. Наприклад, один “квиток” на той самий затонулий батискаф “Титан” від OceanGate коштував чверть мільйона доларів.

Що відомо про катастрофу батискафа “Титан”, що сталась у червні минулого року

Через рік після катастрофи батискафа, що спускався до місця загибелі “Титаніка“, оголосили нову експедицію до затонулого лайнера

До речі, з моменту тієї резонансної події, за якою стежив весь світ, ще навіть року не минуло. Вона сталася 18 червня 2023 на місці загибелі “Титаніка” – у 600 милях від канадського острова Ньюфаундленд. Того дня на батискафі від OceanGate здійснювали занурення до місця загибелі Титаніка п’ятеро людей: британський мільярдер і дослідник Хеміш Хардінг, пакистанський мільярдер Шахзада Давуд зі своїм 19-річним сином Сулейманом Давудом, а також сам виконавчий директор компанії OceanGate Стоктон Раш і французький учений Поль Анрі Нарголе.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зв’язок із їхнім батискафом перервався приблизно на середині занурення, коли судно перебувало майже на глибині 3 тисяч метрів (сам “Титанік” лежить на глибині 3800 метрів). Пошуки батискафа та його екіпажу тривали три доби. Та, як згодом з’ясувалось, глибоководний апарат загинув ще у перший день, коли з ним перервався зв’язок. Він просто вибухнув під водою. І, скоріше за все, його пасажири навіть не встигли усвідомити, що сталося.

Втім, навіть, якби апарат втратив керування і впав на дно, то у глибоководних мандрівників було би дуже мало шансів на порятунок. Наразі рятувальна експедиція на таку глибину – це значно складніше, ніж подорож на Місяць. Звідти врятувати людей було би простіше.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *