9 самих звичайних в будинку речей, які можуть бути смертельно небезпечні для дітей

Маленькі діти відрізняються невгамовною цікавістю. В силу віку вони ще не здатні розпізнати небезпеку, яку несуть деякі речі, інформує Ukr.Media.

Такі предмети є в кожному будинку. Їх слід тримати подалі від малюків, інакше трагедії не уникнути.

Ванна

Не залишайте малюка одного в ванні під час купання, навіть якщо рівень води в ній не дуже високий. Не можна дозволяти маленькій дитині гратися поблизу глибокого басейну.

Бережіться також спеціальних крісел для ванної. Малюк може перекинутися в такому кріслі або вилізти з сидіння, навіть якщо залишити його на одну мить.

Електричні розетки, електроприлади

Діти вставляють в розетки пальці і ножиці, викрутки і вилки. Вони розбирають подовжувачі, намагаються перерізати ножицями проводку. В результаті їх б'є струмом або справа закінчується пожежею від короткого замкнення.

Встановіть правила для дитини – не можна! Вона ніколи не повинна чіпати все те, що може бути під напругою. Поки не підросте. А краще придбайте і встановіть засоби захисту на розетки і подовжувачі, сховайте дроти.

Полки

Куди тільки не забираються діти. Здається, для них немає недосяжних вершин. Їм дуже подобається лазити. Іноді вони підіймаються на столи, шафи і навіть на полиці. Всі ці предмети з вагою дитини можуть легко впасти на підлогу. В такому випадку травма неминуча.

Для безпеки дитини ваші полиці і шафи мають бути міцно пригвинчені до стіни або підлоги.

Жалюзі

Саме на жалюзі доводиться щонайменше половина дитячих травм. Велика частина з них — це порізи і синці, а кожен 8-й малюк (12%) заплутується в шнурах управління. Дві третини таких дітей гине. В середньому, це одна смерть на місяць протягом останніх 26 років.

Більшість загиблих дітей (43%), заплуталися в шнурах від жалюзі, перебували в своєму ліжечку. Ще третина грала, а 14% дивилися телевізор. Найчастіше нещасні випадки трапляються, коли дитина має спати, і ніхто за нею не спостерігає в цей момент.

Чайник

Ще один головний біль для батьків – чайник, що маленькі діти можуть схопити навіть зі столу. А якщо він буде гарячим! Перевірте, чи всі шнури від кавоварки, мікрохвильової печі, чайника або тостера знаходяться за межами досяжності вашого малюка.

Не розташовуйте побутову техніку занадто близько до краю столу – дитина може дотягнутися до неї.

Гострі краї меблів

У процесі гри діти часто травмуються. Ще легше отримати травми, якщо меблі в кімнаті мають гострі кути. Не забудьте закрити такі кути чохлами. Не дозволяйте дітям стрибати по диванів, обмежуйте малюків від таких меблів. Нехай грають на майданчику або у дворі.

Ліки

Таблетки можуть залучити малюків яскравим кольором і блиском. Вони обов'язково захочуть спробувати їх на смак. Закінчиться це може дуже плачевно. Тому батьки повинні ставити ліки на верхні полиці, куди дитина точно не зможе дістатися.

Скляний посуд

Скляні або керамічні чашки і стакани можуть виявитися занадто важкими для маленьких дітей. Є небезпека того, що вони можуть розлетітися вщент і поранити дитину. Давайте малюкам пластикові пляшки і стаканчики, поки вони не зможуть користуватися скляними.

Дрібні предмети

Батарейки, кнопки, ґудзики, розкидані по будинку, обов'язково привернуть увагу маленьких дітей. Спроба розкусити ґудзик може закінчитися задушенням. Щоб цього уникнути, прибирайте такі предмети подалі від дитячих рук.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *