Заховану похоронну камеру зі скарбами виявлено серед теракотової армії

Заховану похоронну камеру зі скарбами виявлено серед теракотової армії

Нещодавно в одній із гробниць Цинь Шихуанді було виявлено 16-тонний саркофаг, наповнений скарбами.

Цинь Шихуанді, імператор Китаю, знаменитий своєю гробницею, яку охороняє армія з 6 000 теракотових воїнів у натуральну величину.

Незважаючи на численні досягнення Цинь Шихуанді за життя (259-210 рр. до н. е.), його головною метою було перемогти смерть. Він побудував величезне підземне місто, з армією в обладунках і зі зброєю, щоб захистити себе в загробному житті. Ця армія складалася з теракотових солдатів у натуральну величину, піхотинців, коней, колісниць і всього необхідного бойового спорядження.

Гробниця Цинь Шихуанді, найбільший мавзолей у світі, займає площу 22 квадратних милі. Більша частина території залишається нерозкопаною через сейсмічну активність, екологічний збиток і можливе розграбування. У результаті розкопок 2010 року, зосереджених на фундаменті гробниці, було виявлено величезний палац, що складається з 18 будинків у стилі внутрішнього двору, які оточують центральну будівлю. Цей палац, розміром у чверть пекінського Забороненого міста, вважається його концептуальним попередником, призначеним для загробної резиденції імператора.

Нещодавно в одній із гробниць було виявлено 16-тонну труну, наповнену скарбами, яка могла належати синові Цинь Шихуанді.

Майже 2 000 років легенда про принца Гао, сина Цинь Шихуанаді, зберігалася в епічній сазі історика Сима Цяня, написаній близько 85 року до н. е.

Згідно з Сима Цянем (також відомим як Шицзі), після смерті Цинь Шихуана на престол зійшов його молодший син Ерші Хуанді, усунувши всіх суперників. Принц Гао висловив жаль, що той не пішов добровільно за їхнім батьком у потойбічний світ, і попросив вбити його і поховати у великому мавзолеї. Ерші Хуанді погодився.

Історія принца Гао може бути вигаданою. Хоча “Шіцзі” – це хроніка, у ній легенди і перекази часто видаються за факти, подібно до “Ab urbe condita” Лівія. Наприклад, у “Шицзі” описується, що в мавзолеї було “100 річок ртуті”. Хоча це може бути перебільшенням, аналіз ґрунту показав, що рівень ртуті в ньому в 100 разів перевищує норму, що дає змогу припустити, що в цій історії є частка правди.

Нещодавня знахідка 16-тонної труни у великій похоронній камері поруч із мавзолеєм Цинь Шихуанді може підтвердити цю легенду. У труні були розкішні похоронні предмети, включно зі зброєю, обладунками, нефритом, золотими і срібними верблюдами, кухонним начинням і 6 000 бронзових монет. Таке пишне поховання дає змогу припустити, що покійний був або сином імператора Цинь, або високопоставленим воїном.

У 2011 році під час розкопок було виявлено дев’ять гробниць із великими трунами, залишеними на місці згідно з політикою китайського уряду щодо мавзолею і його вмісту. Цього року археологи повернулися, щоб витягти труну після того, як проливні дощі поставили її під загрозу. Її розкопали і перевезли для подальшого вивчення в контрольованому середовищі.

На дні гробниці в центральному Китаї, на глибині 16 метрів і довжині 109 метрів, розташована запечатана тисячоліттями труна, яка продовжує інтригувати археологів.

“Щоразу, спускаючись вниз, я не перестаю дивуватися”, – сказав керівник розкопок Цзян Веньсяо, як повідомляє The Times.

“Після смерті першого імператора його сини закінчили життя трагічно. Тому я схиляюся до того, що ця гробниця належить високопоставленому дворянину або воєначальнику”, – заявив Цзян Веньсяо.

Веньсяо додав: “Гробниця була точно побудована – глибока і масштабна. Більшість стародавніх гробниць було розграбовано, тому ми не сподівалися на гробницю. Але вона виявилася недоторканою. Ми були вражені”.

Британсько-китайський спільний фільм, який отримав ексклюзивний доступ до місця розташування мавзолею і розкопок, що тривають, задокументував це відкриття. Фільм “Таємниці теракотових воїнів”, прем’єра якого відбудеться на Netflix 12 червня, буде присвячений цим знахідкам.Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *