Як орієнтуватися в зимовому лісі розповіли лісничі

Як орієнтуватися в зимовому лісі розповіли лісничі

Якщо з вами компаса або навігатора немає, то зрозуміти, де північ і південь можна за допомогою квартальних стовпів.

Взимку в лісі орієнтуватися набагато складніше. У цьому допоможуть квартальні стовпи. Про це розповіли в державному підприємстві”Ліси України”.

У зимовому лісі краще ходити основними (натоптаними) доріжками, але якщо ви заблукали і не уявляєте, в якому напрямку рухатися, то насамперед потрібно спробувати визначити сторони світу.

Якщо компаса чи навігатора немає, то в цій ситуації зрозуміти, де північ і південь можна за допомогою квартальних стовпів, – ідеться в повідомленні.

Квартальний стов п – це дерев’яний стовпчик близько 20 см у діаметрі. Його верхня частина стесана у вигляді чотиригранної піраміди, а на бічних боках є плоскі затіси, на які нанесені фарбою номери лісових кварталів, що й слугують своєрідним орієнтиром місцевості в невідомому лісі.

Такі стовпи встановлюються на перетині лісових просік і служать для розмітки лісового господарства.

На кожній грані стовпа є цифри. Кут між двома меншими цифрами вкаже на північ! Відповідно, можна вже зрозуміти, де інші сторони світу!

Наприклад, якщо на бічних сторонах нанесені цифри 14, 15, 16, 17, то кут між цифрами 14 і 15 показуватиме на північ.

А далі справа техніки: потрібно пересуватися за обраним напрямком, дотримуючись принципу коротких переходів. Таким чином, можна приблизно визначити напрямок, – розповіли фахівці.

Нагадаємо, у прикордонних областях відвідування лісу заборонено! Перевіряйте інформацію на сайті ОВА.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *