У таборі на Евересті знаходиться 40-50 тонн сміття

У таборі на Евересті знаходиться 40-50 тонн сміття AP Photo/Sanjog Manandhar

Найвищий табір на Евересті Південний Кол завалений 40-50 тоннами замерзлого сміття, і його очищення, ймовірно, триватиме роки.

Найвищий табір на найвищій горі у світі Евересті завалений сміттям, на прибирання якого підуть роки. Про це повідомляє AP.

Уряд Непалу прибрав 11 тонн сміття, чотири трупи і скелет з Евересту під час сезону сходжень цього року.

Анг Бабу Шерпа, який очолював команду з очищення, сказав, що в Південному Колі, останньому таборі перед спробою сходження на вершину, може залишатися до 40-50 тонн сміття.

Здебільшого там залишилися старі намети, упаковки від їжі, газові балончики, кисневі балони, наметові ранці та мотузки, які використовуються для підйому й прив’язування наметів, – сказав він.

За словами Шерпа, сміття лежить шарами і замерзло на висоті 8 тисяч метрів, де розташований табір Південний Кол.

З моменту першого підкорення вершини 1953 року на неї піднялися тисячі альпіністів, і багато хто з них залишив після себе багато сміття.

Останніми роками вимога Непалу, згідно з якою альпіністи повинні повертати своє сміття, дала змогу значно скоротити кількість залишеного сміття.

Раніше Соцпортал повідомляв, що на Евересті знаходяться сотні тіл загиблих під час сходження і спуску з гори. Деякі із загиблих добре видно зі стандартних маршрутів сходження, а інші поховані глибоко під снігом.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *