Рідкісну двометрову рибу викинуло на берег на узбережжі Орегона

На цьому знімку, наданому Seaside Aquarium, зображена риба-сонце, яку викинуло на берег 3 червня 2024 року на пляжі в Гірхарті, штат Орегон.

Величезна риба-сонце, яка мешкає в помірних водах Південної півкулі, викинулася на північне узбережжя штату Орегон, повідомляє Phys.org.

Як повідомляють у пресрелізі Seaside Aquarium, риба-сонце завдовжки 2,2 метра з’явилася на пляжі в Гірхарті в понеділок 3 червня. Станом на п’ятницю риба залишалася на пляжі і може залишатися там тижнями через свою міцну шкіру, яку важко пробити падальщикам.

На фотографіях з акваріума видно плоску, круглу, сіру рибу, що лежить на боці на піску. Додаткові знімки з припаркованим неподалік пікапом підкреслюють її значні розміри.

На цьому знімку, наданому Seaside Aquarium, зображена риба-сонце, яку викинуло на берег 3 червня 2024 року на пляжі в Гірхарті, штат Орегон. На цьому знімку, наданому Seaside Aquarium, зображена риба-сонце, яку викинуло на берег 3 червня 2024 року на пляжі в Гірхарті, штат Орегон. Credit: Tiffany Boothe/Seaside Aquarium via AP

Незвичайне видовище викликало галас у соціальних мережах, що спонукало новозеландську дослідницю Маріанну Ньєгаард, яка займається вивченням цих риб, зв’язатися з акваріумом. Вивчивши фотографії, Ньєгаард підтвердила, що це дійсно hoodwinker sunfish (Mola tecta), яка зустрічається рідше, ніж звичайна океанічна риба-сонце. Вона припустила, що це може бути найбільший екземпляр із коли-небудь зареєстрованих.

Дослідження Ньєгаард, проведене 2017 року на основі генетичних проб і спостережень, дало змогу виділити Mola tecta в окремий вид, відмінний від звичайної риби-сонце, Mola mola. Термін “tecta” латиною означає “прихований” або “замаскований”, що вказує на новий вид, який “ховався на видноті”, як зазначили в акваріумі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *