Зорепад століття обіцяють астрономи на Великдень

Великодньої ночі жителі планети зможуть спостерігати потужний зорепад, утворений метеорним потоком Ета-Аквариди. Він прикрасить небо багатьма спалахами. Земля увійде в цей метеорний потік якраз проти ночі 5 травня.

Астрономи обіцяють на Великдень один із найпотужніших зорепадів століття - today.ua

Цей метеорний потік утворений залишками комети Галлея, що перетинають земну орбіту. Астрономи кажуть, що цей зорепад буде найпотужнішим за всю першу чверть нинішнього століття. А дехто з їхніх колег взагалі вважає, що він може виявитися найпотужнішим у ХХІ столітті загалом.

Втім, як би там не було, а землянам упродовж цієї ночі гарантовано неперевершене видовище. Хоча астрономи кажуть, що найкраще його спостерігати у Південній півкулі. Там зорепад буде ряснішим. Але й нам у нашій Північній півкулі також дещо перепаде від цієї краси.

Астрономи обіцяють на Великдень один із найпотужніших зорепадів століття

Метеорний потік Ета-Аквариди утворений уламками від комети Галлея. Комета Галлея, порівняно з більшістю інших комет, має невисокий період обертання навколо Сонця. Він дорівнює 75-76 рокам. При наближенні до Сонця комета розігрівається і втрачає часточки речовини, з якої вона складається. І навіть коли комета знову віддаляється від нашого світила, ці часточки залишаються та кружляють навколо Сонця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

От через ці залишки речовини комети наша Земля пролітатиме наступної ночі. Втім, наша планета вийде з цього метеорного потоку лише 10 травня. Тобто 6 ночей поспіль жителі Землі зможуть спостерігати зорепади.

Нагадаємо, до Земля зараз наближається так звана комета Диявола. Астролог Влад Росс каже, що, попри грізну назву цієї комети, вона має принести українцям довгоочікуваний мир.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *