Як позбутися страху перед новою роботою?

страх перед новою роботою

Починати нову роботу завжди хвилююче. Навіть якщо ви мріяли про цю посаду, напередодні першого робочого дня нервозність та страх можуть здолати будь-кого. Це нормальна реакція, адже належить адаптуватися до нового колективу, завдань, графіку. Але надмірне хвилювання здатне перешкодити успішному старту. Як же впоратися з панічним страхом і увійти до робочого ритму якнайшвидше?

Зміст

Проаналізуйте причини страху

Щоб подолати страх перед новою роботою, важливо зрозуміти його джерела. Страх зазвичай спричинений невизначеністю та відсутністю контролю над ситуацією. Ми боїмося, що не знаємо і не можемо передбачити.

Визначте для себе, через що саме ви нервуєте. Це страх не впоратися з новими завданнями? Не порозумітися з колегами? Підвести начальника? Розібравшись докорінно проблеми, ви зможете знайти способи її вирішення.

Напишіть список всього, що вас турбує. А потім – як цього можна уникнути чи мінімізувати ризики. Побачивши конкретний план дій, ви відчуєте себе впевненіше.

страхи та переживання перед новою роботою
Нова робота

Підготуйтеся якнайкраще

Багато страхів викликані браком інформації та досвіду. Чим більше ви знаєте про майбутню роботу, тим спокійніше почуваєтеся.

Поговоріть із колишніми співробітниками цієї компанії, якщо є така можливість. Дізнайтеся про корпоративну культуру, прийнятий стиль спілкування, особливості роботи. Чим більше деталей ви проясніте, тим менше несподіванок виникне першого дня.

Якщо це можливо, попросіть наставника чи колегу провести вам вступний інструктаж. Нехай пояснять специфіку завдань, розпорядок дня, дадуть відповіді на запитання. Чітке розуміння того, що на вас чекає, значно знизить хвилювання.

Не ставте перед собою завищених очікувань

Нова робота
Нова робота

Одна з найпоширеніших причин страху – завищені очікування від себе та роботи. Ми хочемо відразу стати кращим співробітником, завоювати пошану колег, показати видатні результати.

Пам’ятайте, що спочатку ваше головне завдання – адаптуватися. Не вимагайте від себе надрезультатів у перші тижні. Дайте собі час потрапити в нові обов’язки, налагодити контакт у колективі.

Згодом ви знайдете впевненість і розкриєте свій потенціал. А поки що – ставтеся до себе з розумінням і не форсуйте події. Успішна кар’єра будується поступово.

Висновок

Страх перед новою роботою – природна реакція, яку відчуває кожен. Головне – не дозволяти йому домінувати та заважати діяти. Проаналізуйте причини занепокоєння, ретельно підготуйтеся, не ставте собі завищену планку. І тоді старт у новій компанії пройде успішно та стане початком цікавого етапу у вашій кар’єрі. Успіхів!

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *