Страсна п’ятниця: що не можна робити в цей день і чим можна займатися

П’ятий день Страсного тижня – це Страсна п’ятниця, найсумніший для віруючих день. Тому він має безліч заборон та традицій. Чим не можна займатися і що обов’язково потрібно зробити?

Страсна п'ятниця: головні заборони та традиції, яких варто дотримуватися в цей день - today.ua

Згідно з Біблією, саме в п’ятницю був розіп’ятий Ісус Христос. Тому у Страсну п’ятницю християни дотримуються суворих правил, порушення яких вважають великим гріхом, і присвячують цей день молитві та покаянню.

Віруючі вважають, що у Страсну п’ятницю недоречні розваги. Тому люди йдуть у храм на службу, де згадують страждання Спасителя на хресті та моляться. В цей день також важливо суворо дотримуватись посту або зовсім утриматися від їжі до виносу Плащаниці. Тим, кому протипоказано голодування, можуть їсти хліб, овочі, горіхи та фрукти.

Страсна п'ятниця: головні заборони та традиції, яких варто дотримуватися в цей день

Також заборонено займатися прибиранням та виконувати будь-яку роботу по дому, в тому числі і на городі або в саду. А рукоділля та прання варто перенести на інший день, як і стрижку чи манікюр.

У Страсну п’ятницю не можна влаштовувати свята. Тому весілля, дні народження та інші галасливі та веселі заходи, що супроводжуються вживанням великої кількості їжі та алкоголю, під забороною. В цей день також важливо уникнути конфліктів, з’ясування стосунків та прояви агресії.

Тому краще присвятити його підтримці мирної та дружньої атмосфери в сім’ї та молитві.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Страсна п'ятниця: головні заборони та традиції, яких варто дотримуватися в цей день

Пропонуємо також дізнатися про те, що не можна, а що можна покласти до великоднього кошика, який віруючі освячують у церкві перед Великоднем.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *