Спорт в офісі – практикуємо просту гімнастику

спорт в офісі

В даний час багато людей різних професій проводять весь робочий день в офісі. Здавалося б, решта людей може тільки заздрити тим, хто сидить узимку в теплі, а влітку під кондиціонером, хто не страждає від морозів, дощів та спекотного сонця.

Зміст

Про можливі проблеми зі здоров’ям

Проте постійна сидяча робота призводить до виникнення низки серйозних захворювань. Люди, які ведуть переважно сидячий спосіб життя, схильні до серцево-судинних захворювань, страждають також хребет, суглоби, атрофуються м’язи.

Також страждає травна система – справа в тому, що наші внутрішнім органам для нормально функціонування необхідне періодичне струсу, яке виникає, наприклад, під час бігу або ходьби. Крім цього, при роботі за комп’ютером очі постійно напружені, що спричиняє погіршення зору.

Ці проблеми було помічено не вчора – ще за радянських часів практикувалася виробнича гімнастика – невелика перерва для виконання простих, але дієвих гімнастичних вправ.

На жаль, у наш час ця традиція давно забута. Якщо керівництво компанії дозволяє співробітникам раз на годину-дві зробити невелику перерву, то більшість співробітників його використовують або для перекуру або для читання новин в інтернеті.

гімнастика в офісі
гімнастика в офісі

Що ж робити, щоб зменшити вплив сидячого способу життя на здоров’я?

Добре, коли в офісі є спортзал чи хоча б стіл для настільного тенісу. Дуже дієвою вправою є стрибки через скакалку, присідання, віджимання, хитання преса. Але для таких вправ потрібно мати відповідну форму та приміщення.

Якщо ж немає спеціального обладнання та приміщення – цілком можна виконувати найпростіші вправи прямо на робочому місці. Не потрібно соромитися колег – навпаки, спробуйте умовити їх робити вправи разом із вами.

В інтернеті можна знайти різні комплекси вправ, які можна виконувати навіть за умов обмеженого простору, буквально, не встаючи з крісла. Це і розминка для пальців, рук, шиї, підтримка м’язів черевного преса в тонусі, вправи для спини та ніг.

Залежно від ваших можливостей та умов можна підібрати ті вправи, які ви здатні виконати та які не заважатимуть вашим колегам. Зате навіть кілька хвилин такої гімнастики повернуть вам тонус на кілька годин, що, звичайно, позитивно відбивається не тільки на самопочутті, а й на результатах роботи.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *