Чистий четвер: дата, заборони та традиції четвертого дня Страсного тижня

Чистий четвер – це четвертий день Страсного тижня. У цей час починають активно готуватися до святкування Великодня, а також дотримуються певних правил. Пропонуємо дізнатися про головні заборони та традиції цього дня.

Чистий четвер 2024: що потрібно зробити в цей день і як чинити не варто - today.ua

Одним із найважливіших днів останнього тижня перед Світлим Воскресінням вважається Чистий четвер. Для віруючих він символізує повне фізичне та духовне очищення, тому люди дотримуються правил цього дня.

Так, у Чистий четвер, який у 2024 році випадає на 2 травня, треба сходити до церкви на службу, а потім сповідатися та причаститися. Багато віруючих намагаються принести із храму запалену свічку. Старовинні прикмети кажуть, що це може захистити сім’ю від хвороб, а будинок від пожеж. У цей день також заведено починати пекти паски та фарбувати яйця.

Чистий четвер 2024: що потрібно зробити в цей день і як чинити не варто

Багато хто знає, що в цей день слід викупатися ще до сходу сонця, щоб змити з себе всі гріхи, що накопичилися за рік. Також потрібно підготувати до свята Великодня й своє житло. Тому господині планують генеральне прибирання саме у Чистий четвер.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що стосується заборон Чистого четверга, то, як і у будь-який інший день Страсного тижня, людям не варто лаятися, ображатися і злитися на оточуючих. Також не треба планувати на цю дату святкування днів народження, весіль та інших урочистостей, тому що веселитися та порушувати піст не можна. Разом з тим важливо не займатися фізичною працею, крім повсякденних справ.

Пропонуємо також дізнатися про те, що можна й не можна класти у великодній кошик.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *